رونمایی از آئودی E-Tron نسخه پیش تولید

در یک مراسم خاص از آئودی E-Tron نسخه پیش تولید رونمایی شد. گرچه این نمونه، نسخه ای تولیدی نیست و طراحی بیرونی آن با پوشش اندکی استتار شده اما با این حال طراحی داخلی آن تقریبا کامل گردیده است.

رونمایی از آئودی E-Tron نسخه پیش تولید در یک مراسم خاص - خودرو ویترینرونمایی از آئودی E-Tron نسخه پیش تولید در یک مراسم خاص - خودرو ویترین

شما می توانید بگویید که آئودی از سپتامبر 2015 که مدل مفهومی E-Tron را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کرد تا به امروز که تقریبا سه سال از آن تاریخ می گذرد، هیچ نمونه تولیدی را ارائه نکرده است. اما حداقل امروز ما پس از این همه انتظار می توانیم نگاهی به داخل کابین مدل جاده ای داشته باشیم. توجه داشته باشید که آئودی این خودرو را به عنوان نمونه اولیه به نمایش گذاشته، اما انتظار می رود که نسخه تولیدی هم تقریبا مشابه همین باشد و البته سیستم تعلیق بادی استاندارد هم در آن بکار برود.

استفاده از آینه های مجازی برای اولین بار

منظور از اصطلاح “آینه مجازی” در آئودی E-Tron نسخه پیش تولید جایگزین شدن آینه های متعارف با دوربین است که آئودی در این طراحی جدید خود بکار برده است. البته یک نمایی از این طراحی را در پایان ماه می به نمایش گذاشت، اما اکنون ما یکی دیگر از اجزای مهم این تجهیزات را می بینیم – صفحه نمایشی کوچک در گوشه سمت راست بالای پانل درب نصب شده است.

 

احتمالا استفاده از این صفحه نمایش های OLED هفت اینچی که درست در زیر پنجره ها قرار گرفته اند، کمی زمان بر باشد. اما خب نسبت به آینه های متعارف و معمولی مزایای زیادی دارد. بعنوان مثال راننده را قادر به بزرگنمایی و کوچک نمایی تصویر و همچنین انتخاب یکی از سه تنظیمات برنامه ریزی شده که برای پارکینگ، چرخش و رانندگی در بزرگراه است،توانمند می سازد و مهمترین برتری آن نسبت به آینه های عادی این است که هیچ نقطه کوری برای آن ثبت نشده است.

رونمایی از آئودی E-Tron نسخه پیش تولید در یک مراسم خاص - خودرو ویترین

تعداد صفحه نمایش های OLED موجود در کابین به 5 عدد افزایش یافته است، اگر ما بجز آینه ها ، صفحه نمایش دیجیتال کیلومتر شمار، سیستم سرگرمی و صفحه نمایش لمسی که در پایین کنسول مرکزی برای تنظیمات و کنترل آب و هوا بکار رفته را محاسبه کنیم. که البته این صفحه نمایش کوچک در آخرین نسخه های آئودی مانند A8، Q8 ، A7، A6 نیز دیده می شود.

پیشرانه و برد حرکتی E-Tron جدید

در قلب آئودی E-Tron نسخه پیش تولید ، دو موتور الکتریکی بکار رفته که توان خروجی 355 اسب بخار (265 کیلووات) آن، این شاسی بلند برقی را قادر می سازد در عرض کمتر از 6 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ثانیه برسد و حداکثر سرعت آن نیز حدود 200 کیلومتر در ساعت برآورد شده است. با استفاده از انتخاب حالت اسپرت و سیستم انتقال اتوماتیک شما به حداکثر قدرت موتوری 402 اسب بخار (300 کیلو وات) دست پیدا می کنید.

رونمایی از آئودی E-Tron نسخه پیش تولید در یک مراسم خاص - خودرو ویترین

این خودرو ساخته شده در بلژیک (کارخانه آئودی برای تولید مدل E-Trion در این کشور قرار دارد) مجهز به یک باتری 95 کیلوواتی است است که با یک بار شارژ کامل می تواند مسافت 400 کیلومتر را بپیماید. به لطف بدنه آیرودینامیکی E-Tron، ضریب درگ آن فقط 0.28 می باشد. جایگزینی آینه های بزرگ با دوربین های کوچک جدید، باعث شده که بدنه خودرو حدود 15 سانتیمتر (5.9 اینچ) باریک تر شود. این آینه های مجازی به عنوان تجهیزات اختیاری ارائه می شود چون استفاده از آن در سراسر جهان قانونی نیست. با این حال، آئودی اشاره می کند که در حال انجام مذاکرات با افراد ذیربط است تا استفاده از این تجهیزات جدید را در سراسر جهان قانونی کند.

رونمایی از آئودی E-Tron نسخه پیش تولید در یک مراسم خاص - خودرو ویترین

خب بیایید به باتری نگاهی دوباره داشته باشیم. شارژ باتری های 150 کیلوواتی از طریق شارژر با ولتاژ بالا، در 30 دقیقه پر می شود، در حالی که شارژ آن با یک خروجی سه فاز 400 ولتی، تقریبا 8 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد.

فضای کافی برای سرنشینان در کابین

در داخل کابین با توجه به فاصله طولی 2828 میلیمتر (9.6 فوت) محورها، فضای مناسب و راحتی برای 5 سرنشین فراهم شده است و به عنوان یک خودروی EV، هیچ تونل یا کانال مرکزی در طراحی بدنه این خودرو وجود نخواهد داشت، بنابراین مسافرین عقب نسبت به خودروی با موتور معمولی، از فضای بیشتری برای قسمت پاهایشان بهره مندند. در سیستم سرگرمی، یک سیستم صدای Bang & Olufsen با 16 بلندگو قدرتمند وجود دارد که از طریق یک آمپلی فایر 705 واتی سیستم صوتی جذابی را در اختیار سرنشینان قرار می دهد.

در آخر به عنوان یک یادداشت نهایی، E-Tron قرار بود در تاریخ 30 اوت در بروکسل رونمایی شود، اما مدیر عامل شرکت، “روپرت استادلر” موافقت نکرد و آئودی مجبور شد تا رونمایی رسمی را به تعویق بیاندازد. در این بین مشخص نیست که رقبای آن مانند جگوار I-Pace چه زمانی وارد بازار می شود و مرسدس بنز EQ C دقیقا در چه تاریخی رونمایی میگردد، اما خب انتظار می رود که رویداد معرفی اولین خودرو برقی آئودی در اواخر امسال در ایالات متحده صورت بگیرد. این وقفه برای تولید، بازار را تحت تاثیر قرار نمی دهد، بنابراین تحویل به مشتریان در اوایل سال 2019 انجام خواهد شد. همچنین احتمال می رود نسخه E-Tron Sportback با ظاهری شیک تر و بدنه GT قبل از پایان دهه جاری در بروکسل ساخته شود.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

آئودی خود را برای رونمایی از R8 جدید آماده میکند

عرضه اولین خودرو تمام خودران آئودی در سال 2021

گالری تصاویر