اتوبوس برقی مرسدس بنز eCitaro معرفی شد

مرسدس بنز، اتوبوس شهری eCitaro خود را با عملکرد تمام الکتریکی، برای پاسخ به سازگاری با محیط زیست و همچنین نیاز روزافزون به حمل و نقل در شهرهای بزرگ و کوچک ارائه داده است. گام بعدی این اتوبوس برای حمل و نقل مسافران از مناطق شلوغ برنامه ریزی شده است تا همچنین بتواند شعار ” یک اتوبوس بدون آلاینده جایگزین اتوبوس کم آلاینده ” را عملی کند.

eCitaro بر پایه اتوبوسی که بیش از 50،000 نسخه در سراسر جهان (رکورد بیشترین فروش اتوبوس شهری) فروخته ساخته شده است. شاسی بکار رفته در هر دو مدل یکسان است، اما eCitaro دارای یک طراحی مجدد بدنه است. بهترین قسمت طراحی در جلو خودرو دیده می شود، در حالیکه لوگوی مارک تجاری مرسدس بزرگتر (قطر 11 اینچ / 28 سانتی متر) از حالت قبل شده است و با سطوح سه بعدی و تزئینات براق سه بعدی ترکیب شده است.

اگر نگاهی به سقف داشته باشید، قطعا متوجه خطوط رشته ای در لبه سقف می شوید که تجهیز شدن آن به باربند را نشان میدهد. در نمای پشت، چراغ های عقب و سپر از نسخه استاندارد Citaro گرفته شده است.

قدرت توسط یک نسخه از درگاه اکسل الکتریکی ZF AVE 130 با موتورهای الکتریکی در رینگ های چرخ ارائه شده است. قدرت خروجی این سیستم 335 اسب بخار و 715 پوند فوت گشتاور می باشد که از ابتدای حرکت در دسترس است.

باتری لیتیوم یونی به 10 قسمت تقسیم می شود که ظرفیت هر کدام حدود 25 کیلو وات ساعت بهبود یافته و ظرفیت کل حدود 243 کیلو وات ساعت می باشد. این قسمت ها در پشت اتوبوس و همچنین در سقف آن نصب شده است. بسته به مشخصات بکار رفته، اتوبوس از شش، هشت یا ده تقسیم بندی باتری استفاده می کند. وزن eCitaro به 13.44 تن می رسد و حداکثر بار قابل حمل آن به بیش از 6 تن و یا تقریبا 85-90 مسافر می رسد.

شارژ باتری ها از طریق یک سوکت Combo-2-plug امکان پذیر است، که در بالای گلگیر چرخ جلو در سمت راست وسیله نقلیه نصب شده است. در آینده، این خودرو ساز آلمانی نیز گزینه ای را برای این اتوبوس مبنی بر یک پانتوگراف (دستگاه تغییر مقیاس نقشه) ارائه خواهد داد.

eCitaro تا پایان سال تولید خواهد شد و در ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروهای تجاری IAA در هانوفر حضور خودش را جشن می گیرد. مرسدس در حال حاضر سفارش 20 اتوبوس الکتریکی دریافت کرده است که در هامبورگ شروع به کار خواهند کرد.

منبع : Motor1.com

در پایان ویدئو تبلیغاتی مربوط به این اتوبوس الکتریکی را مشاهده نمایید.

 

مطالب مرتبط :

آغاز تولید اتوبوس تویوتا سورا هیدروژنی در ژاپن

گالری تصاویر