تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید

تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید توسط کمپانی سازنده منتشر شد.

نسل چهارم هیوندای سانتافه، پس از انتشار تیزرهای فراوان و تصاویر جاسوسی منتشر شده، بالاخره به طور کامل به نمایش درآمد. به نظر نمی رسد که این SUV چیزی از اجدادش به ارث برده باشد، چرا که این خودرو، با یک چهره جسورانه و نمای جلوی هیجان انگیز و چراغ های اصلی باریک به اندازه شاسی بلند کوچک Kona عجیب و غریب و به اندازه نسل جدید کراس اوور سوخت سلولی هیدروژنی Nexo جذاب به نظر می رسد.

طراحی بیرونی خودرو

تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید توسط کمپانی سازنده منتشر شد.

تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید تا حد زیادی نمای بیرونی آن را هویدا ساخته است. “جلو پنجره مشبک آبشاری” برای اولین بار در این نسخه جدید سانتافه به کار گرفته می شود و توسط یک مجموعه ثانویه از چراغ های چهارگوش احاطه می گردد که به این SUV ظاهر خاصی می بخشند و سبب می شوند که در بخش بسیار رقابتی شاسی بلندهای سایز متوسط بدرخشد.

تا به این لحظه، ما فقط در مورد شکل بیرونی این اس یو وی اطلاعات داریم، اما حداقل می توانیم کاراکتر فوق العاده برجسته این خودروی جدید را از جلو تا عقب تصور کنیم. در عین حال قوس های چرخ خیره کننده این اس یو وی نیز، ویژگی های خاص جانبی آن را به نمایش می گذارند. برای درک بخش عقب نیز، طرح رسمی ای که در ژانویه منتشر شده بود کافی است.

کابین سانتافه جدید

تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید توسط کمپانی سازنده منتشر شد.

هنگامی که به داخل کابین نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که این خودرو نسبت به سانتافه فعلی از کف تا سقف مجددا طراحی شده است. کنسول مرکزی دارای چندین ویژگی مشترک فوق العاده با Kona است که از جمله آن می توان به سیستم سرگرمی و تفریحی که ​​در بالای کنسول مرکزی قرار دارد، اشاره نمود. بنابراین راننده مجبور نیست برای مشاهده صفحه نمایش، چشم از جاده بردارد. همچنین به نظر می رسد صفحه نمایش مرکزی سانتافه جدید کاملا دیجیتال است.

بخش فنی و سیستم های ایمنی

ما از اطلاعات منتشره توسط هیوندای استفاده نمودیم و دریافتیم که سانتافه با موتورهای توربودیزل 2.0 و 2.2 لیتری و یک موتور بنزینی 2.0 لیتری توربو شارژ عرضه خواهد شد. صرف نظر از انتخاب موتور، گیربکس اتوماتیک هشت سرعته قدرت را به هر دو محور می فرستد.

تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید توسط کمپانی سازنده منتشر شد.تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید توسط کمپانی سازنده منتشر شد.

در مورد ایمنی نیز می توان گفت که این، SUV از تمام سیستم های ایمنی از جمله هشدار برخورد از جلو و هشدار خروج از خط برخوردار است. علاوه بر این، این خودرو  دارای سیستم  کمک به خروج ایمن است که در صورتی که یک ماشین در نزدیکی درب وجود داشته باشد در هنگام بازکردن درب به مسافر هشدار می دهد. علاوه بر این هشدار، این سیستم به طور خودکار، درب را برای جلوگیری از حادثه قفل می کند. سانتافه جدید دارای یک ویژگی به نام Alert Occupant Alert نیز هست که به راننده هشدار می دهد که کسی در صندلی عقب نشسته است.

گرچه تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید منتشر شد اما باید تا زمان رونمایی رسمی آن که به احتمال فراوان در ماه آینده، در نمایشگاه بین المللی خودروی نیویورک است منتظر ماند.

منبع : Motor1.com

ترجمه : سهیلا دوست پژوه

مطالب مرتبط :

شرایط فروش هیوندای سانتافه به مناسبت دهه فجر