اولین شاسی بلند فراری با نام پوروسانگوئی!

اولین شاسی بلند فراری علی رغم ظاهرش تلفظ نام آسانی دارد!

این خودرو قرار است در سال 2022 در بازار عرضه شود، یعنی کسانی که زبان اول یا دوم آنها ایتالیایی است به اندازه کافی وقت دارند که تلفظ اسم این اتومبیل را تمرین کنند. این شاسی بلند پوروسانگوئی نام دارد یعنی باتجربه و کاردیده. اما واقعا چطور تلفظش کنیم؟ خوشبختانه وب سایت ما وب سایتی جهانی است و ما با نماینده ایتالیایی خود در مورد تلفظ درست نام این ماشین صحبت کرده ایم.

اولین شاسی بلند فراری

نفس عمیق بکشید و بعد از ما تکرار کنید : پو-رو-سان-گوئِی! این کلمه ۴ بخشی است و تکیه ی تلفظش روی پور و سان است. از نظر آوایی با پور شروع می شود و بعد از آن صدای اُ کوتاه می آید مثل اوه، سپس سان با آ بلند و با گوئِی تمام می شود. پور-اوه-سان-گوئی. می بینید چقدر آسان است؟!

اولین شاسی بلند فراری

اگر آسان تر از این بود وسیله نقلیه ای اسپرت و کارآمد نمی شد! مدیرعامل فراری، لوئیس کامیلری، در مقابل نظرات جدید مخالف که گفته اند کلمه شاسی بلند برازنده این اتومبیل نیست مقاومت کرد ولی این موضوع تا جایی پیش رفت که خودش گفت : “نمی خواهم آن کلمه (شاسی بلند) را در یک عبارت در کنار فراری ببینم.” ما مطمئن نیستیم که او در مورد کلمه کراس اوور چه حسی دارد اما بر اساس طراحی اولیه آن، استفاده از این کلمه برای تعریف کردن از فراری بزرگ بهتر است.

فراری به سوی آینده می رود

پوروسانگوئی از موتوری بهره می برد که زیر کاپوت جلو و وسط آن قرار می گیرد. گیربکس این ماشین در عقب آن نصب می شود بطوریکه برای منبع انتقال قدرت الکتریکی هیبریدی فضایی تعبیه شود. در کل ارتفاع پوروسانگوئی به اندازه ارتفاع لامبورگینی اوروس (Urus) نیست اما انتظار می رود که داخل اتاقش برای راحت نشستن 4 نفر و همچنین بار، فضای کافی داشته باشد.

اولین شاسی بلند فراری

فراری در حال برنامه ریزی برای تولید 15 مدل جدید تا سال 2022 است و گفته می شود که حداقل یکی از آن ها از قابلیت هیبرید برخوردار باشند.

زمان قطعا خیلی چیزها را تغییر خواهد داد اما حداقل تا زمان رونمایی از کراس اوور فراری، شما می دانید که Puronsangue چگونه تلفظ می شود!

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط:

تجربه رانندگی با سرعت 320 کیلومتر فراری سوپرفست

شتاب پورشه 911 توربو S در برابر فراری سوپرفست

از سمفونی گوش نواز فراری Laferrari لذت ببرید!