اولین صندلی خودرو مخصوص کودکان مجهز به ایربگ

شرکت کمپانی Maxi-Cosi به تازگی اولین صندلی خودرو مخصوص کودکان مجهز به ایربگ را تولید کرده و این مجصول در حال حاضر آماده خرید و فروش در بازار می باشد.

متاسفانه هر سال صدها نوزاد و کودک خردسال به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی صحیح در حوادث رانندگی آسیب دیده یا حتی جان خود را از دست می‌دهند. استفاده از صندلی خودروی کودک می‌تواند به حفظ امنیت کودکان هنگام رانندگی کمک بسیار زیادی بکند.

اولین صندلی خودرو مخصوص کودکان مجهز به ایربگ ساخته شد

اهمیت این موضوع تا حدی زیاد است که در بعضی از کشورها قوانینی در رابطه با اجباری بودن استفاده از صندلی خودروی کودک وضع شده. درحالی‌که در اکثر جوامع پیشرفته استفاده از صندلی خودروی کودک یک اصل پذیرفته محسوب می‌شود متاسفانه بسیاری از خانواده‌های ایرانی از اهمیت این موضوع غافل هستند.

آشنایی بیشتر با نسل نوین صندلی های کودک

این صندلی را می توان اولین در نوع خود دانست که علاوه بر اینکه از طریق کمربند ایمنی کودک را محافظت کرده به منظور جلوگیری از تکان بیش از حد سر نیز در کسری از ثانیه سیستم کیسه ایمنی هوا وارد عمل می شود.

این صندلی که مخصوص کودکانی با قد و اندازه 61 تا 105 سانتیمتر طراحی شده دارای گیره های قلاب مانندی است که سوار کردن آن را بسیار آسان ساخته و دارای دو ایربگ مخصوص شانه است که به مخزن CO2 متصل است و در زمان برخورد،  ظرف 0.05 ثانیه باز می شوند.

اولین صندلی خودرو مخصوص کودکان مجهز به ایربگ ساخته شد

در آزمایشات انجام شده به اثبات رسید که در زمان استفاده از این صندلی و هنگام رخ دادن تصادف، فشار وارده به سر و گردن کودک به میزان قابل ملاحظه 55 درصد کاهش می یابد.

محصولی انقلابی که علی رغم ادعای تولید کننده آن؛ کمپانی Maxi-Cosi هنوز برنامه ای برای گسترش محدوده تولید آن وجود ندارد ولی نیاز روز افزون بازار به چنین تولیداتی، تمرکز و سرمایه گذاری هرچه بیشتر روی تولید امثال آن را اجتناب ناپذیر کرده است.

منبع : Asrekhodro.com

در پایان می توانید با طرز کار این ایربگ جدید آشنا شوید

مطالب مرتبط :

فناوری هوشمند را در گجت خودرویی آمازون ببینید