اعلام میزان برد حرکتی هیوندای کونا برقی 2019

برد حرکتی هیوندای کونا برقی 2019 به طور رسمی حدود 258 مایل (415 کیلومتر) ارزیابی شده است !

برد حرکتی هیوندای کونا برقی 2019

سال گذشته، هیوندای اعلام کرد که قصد دارد تا نسخه الکتریکی از کراس اوور ساب کامپکت Kona را عرضه نماید. در ابتدای پروژه، کونا برقی تنها در اروپا عرضه شد، اما هیوندای قول داده تا به زودی برنامه هایی را برای فروش آن در ایالات متحده هم در نظر بگیرد. با این حال، مانند دیگر خودروهای الکتریکی، سوال مهم برد مسافت کونا الکتریکی است. اما امروز، پاسخ این سوال روشن شد.

برد حرکتی هیوندای کونا برقی 2019

طبق اطلاعات آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)، هیوندای کونا الکتریکی دارای دامنه مسافتی 415 کیلومتر است. این رقم کمتر از محدوده 292 مایل (470 کیلومتر) است که قبلا در اروپا تست شد، اما این رقم احتمالا به آمار رانندگی در شرایط واقعی نزدیک تر خواهد بود. همچنین برای مقایسه باید گفت، برد حرکتی کونا بیشتر از 238 مایل (383 کیلومتر) شورلت بولت و 150 مایل (240 کیلومتر) نیسان لیف است، اما کمتر از 310 مایل (500 کیلومتر) تسلا مدل 3 می باشد.

برد حرکتی هیوندای کونا برقی 2019

کونا الکتریکی با یک باتری 64 کیلو واتی و یک موتور الکتریکی 201 اسب بخار قدرت و 290 پوند فوت (393 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. چنین توانی در واقع قدرتمندتر از نسخه موتور بنزینی  است. هیوندای هم چنین با استفاده از یک شارژر سریع 100 کیلو واتی DC ، ادعا می کند که کونا برقی جدید در کمتر از یک ساعت به میزان 80 درصد شارژ خواهد شد. این خودرو کره ای همچنین به آپشن هایی مانند پشتیبانی از اپل CarPlay و Android Auto، صفحه نمایش مجازی بر روی شیشه جلو، سیستم حرکت بین خطوط و کنترل کروز انطباقی مجهز گردیده است.

برد حرکتی هیوندای کونا برقی 2019برد حرکتی هیوندای کونا برقی 2019

هیوندای کونا برقی در ماه اکتبر در ایالات متحده عرضه خواهد شد و در اواخر سال جاری میلادی نیز وارد بازار می شود. انتظار می رود که اعلام قیمت گذاری با تاریخ فروش این شاسی بلند برقی  یکی شود.

منبع : Motortrend.com  مترجم : پریسا زحمت کش

مطالب مرتبط :

آیا هیوندای i30 N قاتل گلف GTi خواهد شد؟!

معرفی تکنولوژی جدید Sound Zone هیوندای

افزایش قیمت خودروی هیوندای سوناتا هیبرید

گالری تصاویر