بررسی نیسان مورانو 2018

بررسی نیسان مورانو 2018 در این مقاله مورد بحث قرار گرفته و سعی شده است دبا توجه به هر فاکتور، نمراتی از از یک تا ده به مورانو جدید داده شود.

نظرات مشتریان – 7/10

جاذبه نیسان مورانو همیشه به خاطر سنتی نبودن و پیچیدگی شکل ظاهری آن است. موارد بسیار زیادی در مورانو وجود دارد که خریداران SUV سنتی هم آن را دوست دارند.

بررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیل

قیمت – 6/10

از نظر قیمت، مورانو، بین قیمت ماشین هایی مثل فورد اج و جیپ گرند چروکی قرار دارد. قیمت پایه این ماشین یعنی 42000 دلار به نظر بالا می رسد، اما در نظر داشته باشید که قیمت این مدل پلاتیینیوم که من امتحان کردم تنها 4500 دلار بیشتر است و آپشن های استانداردی هم دارد. اگر سوار این ماشین شوید حتما به خاطر آپشن های آن تحسینش خواهید کرد.

طراحی خارجی – 6/10

در بررسی نیسان مورانو 2018، به طراحی خارجی می رسیم. به طور کلی من طرفدار ظاهر مدرن اتومبیل های نیسان نیستم اما مورانو کاملا فرق می کند چرا که طراحان تمام تلاش خود را برای طراحی آن به کار گرفته اند. ظاهر مورانو بر خلاف دیگر SUV ها کاملا متفاوت و جذاب است.

بررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیلبررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیل

طراحی و ساخت این ماشین کاملا با مهارت انجام شده وسیستم سقف متحرک آن بسیار جالب است. من قبلا از استفاده بیش از حد کروم در طراحی خارجی خوشم نمی آمد اما در این ماشین طوری استفاده شده که باعث درخشش و تمایز ظاهر ماشین می شود.

طراحی داخلی و راحتی – 6/10

بر خلاف شکل ظاهری، طراحی داخلی ماشین سنتی است. به نظر من کمی تیره است. اما نیسان طراحی روشن تری را هم عرضه کرده است. استفاده از چرم کشمیری در اجزای مختلف، پلاستیک و چوب باعث القای رنگ بژ شده است. مورانو جدید نسبت به SUV ها از لحاظ بعضی از ابعاد کوچکتر است اما میزان آن قابل توجه نیست. اگر به دنبال فضای داخلی بیشتری هستید SUV سه ردیفه یا کراس اوور برای شما مناسب تر است.

بررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیلبررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیل

صدای وزش باد یا صدای جاده خیلی کم وارد ماشین می شود،‌ صندلی ها خیلی راحت و مجهز هستند. هنگام رانندگی و عبور از دست اندازها صدای تلق و تولوق بسیار کم است.

تکنولوژی ها – 7/10

صفحه اطلاعات و سرگرمی بزرگ و هشت اینچی در کنسول مرکزی و یک صفحه هفت اینچی دیگر در مقابل راننده قرار دارد. تکنولوژی به کار رفته کاملا استاندارد است و هرچه را انتظار دارید در بر می گیرد. به نظر من بهتر است برچسب دکمه ها به جای اینکه پایین آنها باشد روی دکمه ها باشد.

بررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیل

خیلی پیش آمده که من دکمه ای را اشتباه زدم چون حواسم به نوشته آن بوده نه خود دکمه. سیستم های اپل کارپلی و اتو اندروید هم در این اتومبیل وجود دارد.

عملکرد و سواری – 6/10

همان طور که گفتیم، مورانو یک قابلیت راندن استثنایی دارد. از نظر موتوری هم باید گفت موتور 3.5 لیتری v6 آن 260 اسب بخار وگشتاوری حدود 240 پوند فوت را ایجاد می کند. همچنین سیستم انتقال قدرت پیوسته باعث می شود که ترمز گرفتن بی سر و صدا و بدون دردسر باشد. متاسفانه سیستم انتقال قدرت این خودرو برای بکسل کردن مناسب نیست و فقط می تواند تا وزن 1500 پوند (680 کیلوگرم) را پشت سرش بکشد.

بررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیل

تجهیزات ایمنی – 9/10

در بررسی نیسان مورانو 2018 تجهیزات ایمنی آن را بر می شماریم. تجهیزات ایمنی زیادی را برای مورانو در نظر گرفته است. از جمله می توان به ترمز اضطراری اتوماتیک و سیستم هشدار برخورد از جلو، هشدار نقطه کور، هشدار ترافیک چرخ دنده میانی، کنترل کروز و مانیتوری برای مشاهده اطراف خودرو اشاره کرد. در این بین شاید مفیدترین آنها ترمز اضطراری اتوماتیک باشد. سیستم حرکت اتوماتیک در خط مستقیم و ترمز معکوس امتیاز کامل 10 را می گیرند.

هزینه ها و مقرون به صرفه بودن از نظر سوخت – 7/10

بررسی نیسان مورانو 2018 - شاسی بلندی خوش استیل

در مقایسه با تمام SUV ها به خصوص از آنها که موتور شش سیلندری دارند، مورانو بسیار کارآمدتر است. در اتوبان در هر 100 کیلومتر 8.4 لیتر مصرف سوخت دارد که در رتبه بندی آژانس حفاظت از محیط زیست جایگاه خوبی دارد. در شهر، به ازای هر 11.2 لیتر صد کیلومتر را طی می کند. خوشبختانه نیسان های 3.5 لیتری V6 از سوخت اوکتان 87 قدیمی استفاده می کنند.

امیدواریم بررسی نیسان مورانو 2018 ، بتواند در شناخت هر چه بیشتر این شاسی بلند به خریداران کمک نماید.

منبع : Motor1.com

در پایان دو کلیپ از نیسان مورانو 2018 تدارک دیده شده که دعوت می شود آنان را مشاهده کنید.

 

مطالب مرتبط :

خودرو مفهومی زیبای نیسان در نمایشگاه دیترویت