بنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدن

بنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدن ، تقریبا به قدرتمندی پروجکت وان است. شما در زندگی ­تان به یک خودروی کانورتیبل (روباز) با قدرت بیشتر از هزار اسب بخار نیازمندید.

مرسدس S63 AMG کابریولت با موتور 8 سیلندری 4 لیتری توئین توربو و قدرت 603 اسب بخاری چنان قدرتمند است که در نگاه اول به نظر می­ رسد قابل ارتقا نیست اما تیونر آلمانی پوسایدن با نگاه متفاوتی که دارد توانسته با تیون کردن این محصول AMG آن را به یکی از قدرتمندترین خودروهای تیون ­شده چهار سرنشین در تاریخ خودروسازی تبدیل کند.

بنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدن

البته پوسایدن برای تیون کردن از نسخه پیش از فیس ­لیفت این خودرو استفاده کرده که مشخصات آن کمی متفاوت­ تر است؛ مرسدس S63 کابریولت پیش از فیس ­لیفت از موتور 8 سیلندر 5.5 لیتری توئین توربوی قدیمی با 577 اسب بخار و گشتاور 900 نیوتن­ متر بهره می ­برد. به هر حال برای دستیابی به قدرت بیشتر، حجم این پیشرانه به 6.3 لیتر رسیده و پوسایدن همچنین روی بوش جدید استیلی سیلندرها و محور یاتاقان، دریچه ورودی هوا، نسبت تراکم و… کار کرده است.

بنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدنبنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدن

دو توربوشارژر این خودرو دچار تغییراتی شده­ اند و تیونر این مرسدس را با کیت هوایی مخصوص، فیلترهای هوا و یک رادیاتور جدید تجهیز کرده است. واحد الکترونیکی موتور دستخوش تغییراتی شده و قفل­ های دیفرانسیل و گیربکس اتوماتیک هفت سرعته نیز متناسب با قدرت اضافه تولیدی تغییر کرده ­اند.

بنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدنبنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدن

نسخه نهایی، یک خودروی کانورتیبل لوکس است که قدرتش با قدرت موتور پروجکت وان که خودروی فرمول یک محسوب می ­شود، برابری می ­کند. این موتور در حال حاضر 1005 اسب بخار قدرت داشته و گشتاور آن به عدد قابل توجه 1033 پوند-فوت (1400 نیوتن­ متر) می ­رسد.

به لطف این 420 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن­ متر گشتاور بیشتر، مرسدس S63 کابریولت تیون شده، شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 2.9 ثانیه‌ای دارد. این خودرو یک ثانیه سریع‌تر از S63 کابریو استاندارد می‌باشد. حداکثر سرعت خودرو نیز به 350 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

بنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدنبنز S63 کابریولت با تیونینگ پوسایدن

این ارتقا قدرت تنها به این مدل محدود نشده و برای سایر مدل ­های مرسدس AMG که با موتور 8 سیلندر 5.5 لیتری توئین توربو کار می ­کنند مانند E63، ML63، GLE63 یا G63 نیز قابل اجرا می باشد.

منبع : Motor1.com

بیشتر بخوانید :

مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو

مرسدس بنز از A35 AMG رونمایی کرد

رونمایی از مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر

گالری تصاویر