بی ام و M5 با تیونینگ منهارت

ششمین نسل M5 تقریبا آماده است تا اولین سالگرد خود را جشن بگیرد، اما به نظر می رسد تیونرها این کار را برایش انجام داده اند! با ما همراه باشید تا بی ام و M5 با تیونینگ منهارت را بیشتر بشناسیم.

تیونر Manhart’s اخیرا به لیست خود MH5 700 (نام مدل تیونینگ شده M5) را اضافه نموده است. این خودرو فوق العاده از یک سیستم ECU جدید بهره می برد که قدرت موتور V8 و 4.4 لیتری دابل-توربو این سدان قدرتمند را به 713 اسب بخار و 870 نیوتن متر گشتاور می رساند.

بی ام و M5 با تیونینگ منهارت ؛ 713 اسب بخار قدرت زیر پای رانندهبی ام و M5 با تیونینگ منهارت ؛ 713 اسب بخار قدرت زیر پای راننده

متاسفانه، شرکت تیونر سرعت این M5 F90 را در سرعت 0 تا 100 کیلومتر / ساعت (0-62 مایل در ساعت) بازگو نمی کنند. اما از آنجایی که به آن  121 اسب بخار . 120 نیوتن متر گشتاور اضافه کرده اند، باید حدود چند دهم از زمان 3.4 ثانیه نسخه استاندارد کمتر باشد.و  از آنجا که منهارت ادعا می کند که M5 تنها 5.9 ثانیه برای رسیدن به سرعت 100 تا 200 کیلومتر در ساعت (62-124 مایل در ساعت) نیاز دارد، این آمار پس کاملا قابل قبول است.

بی ام و M5 با تیونینگ منهارت ؛ 713 اسب بخار قدرت زیر پای راننده

تغییرات بیرونی و کابین BMW تقویت شده

این خودرو تیونینگ هم چنین دارای آپشن اگزوزهای ضد زنگ است، و اگر مشتریان خواهان پرداخت هزینه بیشتر باشند، می توانند اگزوزهای فیبر کربنی را نیز انتخاب کنند. این خودرو در سرعت های پایین میتواند بسیار آرام و با طمانینه رفتار کند، اما با فشار دادن پدال گاز آن تا انتها، خواهید دید که چگونه فریاد می کشد و شما را سوپرایز می سارد.

بی ام و M5 با تیونینگ منهارت ؛ 713 اسب بخار قدرت زیر پای رانندهبی ام و M5 با تیونینگ منهارت ؛ 713 اسب بخار قدرت زیر پای راننده

از دیگر بروز رسانی های مکانیکی می توان به اضافه کردن کمک فنرهای KW اشاره کرد که M5 را حدود 20 میلی متر (0.8 اینچ) به زمین نزدیک تر می کند، در حالی که فقط 21 اینچ فضای کافی برای رینگ های آلومینیومی Concave One با پوشش آلومینیوم مات وجود دارد(که مناسب است!). M5 Manhart’s  همچنین دارای یک پکیج خارجی فیبر کربن است که شامل یک باله جلو با تیغه های جانبی، یک دیفیوزر و یک کاپوت جدید بوده و توسط منهارت در حال توسعه است. این کاپوت با رنگ مات طلایی خود تضاد جالبی را برای خودرو بوجود آورده است.

بی ام و M5 با تیونینگ منهارت ؛ 713 اسب بخار قدرت زیر پای راننده

همانطور که منهارت می گوید، “تغییرات داخلی بسیار ظریف است”، به عنوان مثال، آنها لوگو شرکت را در روی فرمان و کفپوش ها با قلاب دوزی ویژه ای قرار داده اند.

منبع : Carscoops.com

به واسطه ویدئو زیر نگاهی دقیق تر به شاهکار جدید منهارت بیندازید

مطالب مرتبط :

G-Power Typhoon نام جدید بی ام و X6 M !

گالری تصاویر