بی ام و X5 M با تیونینگ Auto-Dynamics

X5 جدید نزدیک به دو ماه پیش معرفی شده است، و طبیعی است که ما اکنون منتظر باشیم تا BMW سری M این محصول جدید را عرضه کند. در همین حال، یک تیونر توجه خود را نسبت به X5 M نسل قبلی جلب کرده است و ترفندهای جالبی را برای ارتقای آن بکار برده است.

بی ام و X5 M با تیونینگ Auto-Dynamics و 670 اسب بخار قدرت

F85 (کد ساخت X5 نسل پیشین) قبلا به وسیله گروه Auto-Dynamics تیونینگ شده است و همانطور که طرفداران BMW میدانند، سطح قدرت این SUV آلمانی بسیار بالا برده شده بود و می توانست حتی لامبورگینی اوروس را به چالش بکشاند. این گاو نر پر قدرت نیرویی برابر با 650 اسب بخار و 850 نیوتن متر (627 پوند فوت) گشتاور داشت، اما حال با اعمال تغییرات اساسی در X5 M ، با استفاده از یک موتور بای توربو 4.4 لیتری ارتقا یافته V8 ، ما 670 اسب بخار و 880 نیوتن متر (649 پوند -ft) گشتاور در دسترس خواهیم داشت.

بی ام و X5 M با تیونینگ Auto-Dynamics و 670 اسب بخار قدرتبی ام و X5 M با تیونینگ Auto-Dynamics و 670 اسب بخار قدرت

تغییرات صورت گرفته بر روی مدل استاندارد عبارتند از : دستکاری در بخش ECU موتور، سیستم اگزوز تیتانیوم Akrapovic و فیلترهای هوای ارتقا یافته و سایر تغییرات جزئی.

بخش فنی و عملکرد خودرو

با استفاده از تمام این سخت افزارهای نوین، بی ام و X5 M با تیونینگ Auto-Dynamics در عرض سه و نیم ثانیه به سرعت 62 مایل در ساعت (با سرعت 100 کیلومتر در ساعت) دست پیدا خواهد کرد، که این آمار برای وسیله نقلیه ای با وزن 5،260 پوند (2،386 کیلوگرم) در ایالات متحده ، مورد جالبی است. این سرعت نسبت به مدل کارکرده استاندارد X5 M حدود 7 دهم ثانیه سریعتر است، اگرچه که حداکثر سرعت آن هنوز مشخص نشده است، اما ما کاملا مطمئن هستیم که سرعت آن خیلی بالاتر از مدل معمولی X5 M خواهد بود.

بی ام و X5 M با تیونینگ Auto-Dynamics و 670 اسب بخار قدرت

علاوه بر تغییراتی که در موتور V8 ایجاد شده است، تیونر Auto-Dynamics این خودرو را از شر چرخ های استاندارد خلاص کرده است و فضای بدنه را با استفاده از یک مجموعه بزرگتر 22 اینچی آماده کرده و آن را با بکار بردن تم تاریک بدنه پوشیده شده از ساتن سیاه تکمیل کرده است. تقریبا همه چیز به رنگ مشکی طراحی شده است، به استثنای لنت های ترمز آبی رنگ که یک تضاد بصری را بوجود آورده است.

علاوه بر موارد فوق، برخی از قطعات کوچک فیبر کربنی در بدنه خودرو وجود دارد که همراه با کیت سیستم تعلیق Hamann زیبایی این طراحی را به بیشترین حد خود رسانده است.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

بی ام و X3 M در حین تست جاده ای شکار شد

G-Power Typhoon نام جدید بی ام و X6 M !

گالری تصاویر