بی ام و X8 کانسپت ، کوپه شاسی بلند X7 است؟

به تازگی کمپانی آلمانی بی ام و به طور رسمی نام X8 را در بزرگ ترین بازارهای خودروی دنیا از جمله شرق آسیا به ثبت رسانده است. آیا بی ام و X8 کانسپت ، کوپه شاسی بلند X7 جدید خواهد بود؟ 

این خودروساز آلمانی اعلام کرده که یک شاسی بلند در جایگاهی بالاتر از X7 در دستور کار قرار دارد. حتی ایده یک خودروی بزرگ لوکس در بازار امروز جذابیت زیادی به همراه دارد.

بی ام و X8 کانسپت ، کوپه شاسی بلند X7 خواهد بود؟

با توجه به روند نام گذاری بی ام و، X8 می تواند نسخه ای کوپه از X7 جدید باشد همان طور که X4 مبتنی بر X3 و X6 مبتنی بر مدل X5 است. البته ممکن است X8 نسخه ای با فاصله بیش تر بین دو محور از مدل X7 نیز باشد چرا که در ابتدا برای بازار چین در نظر گرفته شده بود. به هر حال، X8 جدید مدلی پنج سرنشین با تنها دو ردیف صندلی خواهد بود.

ساختار و پلت فرم احتمالی X8 کانسپت

X8 جدید می تواند از پلتفرمی ترکیبی بهره ببرد. این پلتفرم می تواند ترکیبی از ساختار CLAR بی ام و با ساختار آلومینیومی رولزرویس باشد که در کولینان جدید نیز به کار رفته است. این ساختار کمک می کند تا خودرو بدون افزایش وزن، استحکام بیش تری داشته باشد. نیرومحرکه این خودرو نیز می تواند نسخه ای بنزینی از سری 7 یا 8 و یا نیرومحرکه ای هیبریدی باشد. موتور بنزینی این خودرو می تواند نسخه 6.6 لیتری V12 گرفته شده از سری 7 با قدرت بیش از 600 اسب بخار باشد. ساختار xDrive به صورت استاندارد برای این خودرو ارائه خواهد شد.

بی ام و X8 کانسپت ، کوپه شاسی بلند X7 خواهد بود؟

با توجه به ابعاد X7 جدید، در خط تولید بی ام و جایی برای شاسی بلندی بزرگ تر به منظور رقابت با شاسی بلند پرچم دار جدید مرسدس بنز یعنی GLS میباخ وجود دارد. X8 هم چنین می تواند با مدل هایی همچون بنتلی بنتایگا و رولزرویس کولینان تازه معرفی شده نیز رقابت نماید.

بایئ دید در آینده کمپانی BMW چه برنامه هایی برای X8 جدید دارد. پس منتظر خبرهای بعدی از این شاسی بلند لوکس باشید.

منبع : Khabarkhodro.com

مطالب مرتبط :

تست بی ام و سری 7 جدید در پیست نوربرگ رینگ