تحویل فورد موستانگ به یک مدافع حقوق زنان

فورد یکی از خودروسازانی است که پس لغو ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان توسط پادشاه سلمان، به بازار خودروی این کشور تمایل نشان داده است. به عنوان بخشی از تلاش های تبلیغاتی خود، یک فورد موستانگ Convertible 2018 را به سحر حسن نصیف، استاد بازنشسته ادبیات انگلیسی تحویل داده است. این شخص 63 ساله یکی از فعال ترین افرادی است که سال ها برای حقوق زنان مبارزه کرده است. او حتی در گذشته برای فیلمبرداری از خود در حین رانندگی در اطراف جده دستگیر شده بود.

تحویل فورد موستانگ به یک مدافع حقوق زنان عربستان - خودرو ویترین

داستان عشق سحر به فورد موستانگ از سال 1999 آغاز شد، زمانی که او یکی از این خودروها را در کالیفرنیا اجاره کرد. آن زمان بود که او فهمید که چقدر از این خودرو عضلانی خوشش می آید. او در نهایت در ماه سپتامبر گذشته پس از لغو ممنوعیت رانندگی در رسانه های خبری مورد توجه قرار گرفت و توانست نظر نمایندگی فورد خاورمیانه را به خود جلب کند.

پس از این مدت او در نهایت توانست با خرید خودروی رویای خود یعنی فورد موستانگ کانورتیبل زرد رنگ لذت ببرد. فورد بالاخره دست بکار شد و در طی یک مراسم ویژه در جده، جایی که مالک جدید خودرو توسط خانواده و دوستان خودش حضور داشت، از خودرو رونمایی کرد.

تحویل فورد موستانگ به یک مدافع حقوق زنان عربستان - خودرو ویترینتحویل فورد موستانگ به یک مدافع حقوق زنان عربستان - خودرو ویترین

طبق گفته سازنده خودرو، دوستداران این خودرو بسیار زیاد بودند و “باید یک صف منظم” تشکیل می دادند تا بتوانند همگی سوار موستانگ شوند، چرا که خود سحر دارای 6 فرزند و 16 نوه بوده است. این خودرو در ماه مارس در میشیگان ساخته شده است، و دارای رنگ بدنه زرد سه لایه، با حاشیه سیاه رنگ است و سوار بر چرخ های 19 اینچی شده است.

پیشرانه و تجهیزات موستانگ جدید

در داخل کابین ، صندلی های گرمکن و سردکن چرمی Ebony Black اسپرت بکار رفته ، همینطور یک سیستم سرگرمی SYNC 3 و یک صفحه کیلومتر 12 اینچی از موارد دیگر طراحی جدید این خودرو می باشد.

تحویل فورد موستانگ به یک مدافع حقوق زنان عربستان - خودرو ویترین

552 اسب بخار و 569Nm گشتاور این خودرو توسط موتور V8 لیتری 5.0 لیتری تامین میشود و به چرخ های عقب از طریق یک گیربکس اتوماتیک ده سرعته هدایت می شود این ماسل کار آمریکایی در نسخه فیس لیفت خود   مجهز به “استارت آرام” یا “حالت همسایگی خوب” شده است. این ویژگی سر و صدای اگزوز را تا حد ممکن پایین می آورد و موجب می شود همسایگان از صدای اگزوز موستانگ آزرده خاطر نشوند.

همچنین این خودرو کانورتیبل با چندین ویژگی کمکی در رانندگی، از جمله هشدار برخورد با جلو، ترمز کمکی اضطراری ، سیستم جلوگیری از برخورد با عابران پیاده، هشدار خروج از خط، کروز کنترل انطباق یافته و موارد دیگر، در دسترس مشتریان خواهد بود.

منبع : Carscoops.com

مطالب مرتبط :

رونمایی از فورد موستانگ شلبی GT350 مدل 2019