تست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس

با وجود معیارهای جدید سنجش ایمنی خودروها، ولوو XC40 و فورد Focus جدید توانستند رتبه بالایی را در تست های تصادف بدست بیاورند. به طوریکه شاسی بلند سوئدی موفق شد رتبه 97 درصدی، را برای حفاظت از سرنشینان بالغ کسب نماید که بسیار عالی است. در نهایت هر دو خودرو توانستند پنج ستاره و همین طور بالاترین امتیاز را در آزمون تصادف Euro-NCAP بدست آورند.

تست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس جدید در موسسه ایمنی Euro-NCAPتست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس جدید در موسسه ایمنی Euro-NCAP

بر اساس معیارهای جدید، وسایل نقلیه باید دارای سیستم های پیشرفته تر کمک به راننده باشند، از جمله این تغییرات میتوان به ترمز خودکار اضطراری (AEB) اشاره کرد که می تواند عبور دوچرخه سواران ، عابران پیاده و همچنین اتومبیل ها را شناسایی کند. با این وجود این تغییرات، بخاطر اینکه ولوو و فورد هر دو دارای چنین تکنولوژی بودند، توانستند به عدد حدود 75 درصدی در بخش پشتیبانی ایمنی نائل شوند.

هر دو وسیله نقلیه نیز برای حفاظت از “کاربران آسیب پذیر جاده ها” نمره ای بیش از 70 درصد را به دست آوردند، که باعث می شود از خود بپرسیم که آیا جلوی این خودروها در برخورد با عابران پیاده یا دوچرخه سوارها خطرناک است یا خیر!

تست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس جدید در موسسه ایمنی Euro-NCAPتست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس جدید در موسسه ایمنی Euro-NCAP

ما هنوز متحیر این رتبه های بالا بودیم که مشاهده کردیم، هر دو خودرو در بخش حفاظت از کودکان، رتبه 87 درصدی را کسب کردند! (این واقعا بی نظیر است). فورد فوکوس 2019 نیز برای حفاظت از سرنشینان بزرگسال رتبه 85 درصدی را بدست آورده است، اما با توجه به امتیاز 97 درصدی خیره کننده ولوو، که آن را جزء پنج امتیاز برتر در سه سال گذشته قرار داده است، کمی پایین تر می باشد.

عزم Euro-NCAP بر ایمنی بیشتر خودروها

Michiel van Ratingen، مدیر کل موسسه ایمنی یورو انکپ، گفت: “خوب است که تولیدکنندگان هر دو کمپانی در بخش تقسیم گذاری بیمه و حجم بازار ، به نیازهای جدید و سخت گیرانه ما که در سال 2018 تصویب شده اند، با بکار بردن تکنولوژی های پیشرفته که زندگی سرنشینان را نجات می دهد، پاسخ می دهند.”

تست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس جدید در موسسه ایمنی Euro-NCAPتست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس جدید در موسسه ایمنی Euro-NCAP

فناوری هایی مانند AEB مزایای ایمنی فوری را ارائه می دهند، اما آنها همچنین فناوری هایی را برای وسایل نقلیه خودران در آینده به کار می گیرند. راهکار یورو NCAP مجموعه ای از تست های سختگیرانه و برجسته است تا در هر کدام از این مراحل ما اطمینان حاصل پیدا کنیم که عملکرد آنها موجب صرفه جویی وقت و ایمنی بیشتر در زندگی امروزه می شود تا فردایی بهتر داشته باشیم.”

تست تصادف ولوو XC40 و فورد فوکوس جدید را تماشا نمایید :

 

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

کسب نتایج ضعیف رنو ساندرو جدید در تست تصادف

تست تصادف هاوال H2 محصول بهمن موتور