تست سرعت بنتلی بنتایگا و بی ام و X5

امروز قرار است تست سرعت بنتلی بنتایگا و بی ام و X5 را انجام دهیم تا ببینیم اشراف زاده بریتانیایی قوی تر است یا قیصر آلمانی؟

امروزه تنها بزرگ بودن و لوکس بودن برای رقابت در بخش SUV های برتر کافی نیست. در روزهایی که طراحی و دینامیک ماشین ها مهم نبود، BMW X5 و Bentley Bentayga نمونه های عالی هستند که SUV های لوکس و مدرن امروزی باید شبیه آنها باشند!

در واقع، این دو مدل شباهتی به یکدیگر ندارند. مدل X5 یک مدل سواری سنتی BMW است و حدود دو دهه است که در بازار حضور دارد. Bentayga هم اولین خودروی SUV بنتلی است و اولین مدل از این نام تجاری است که دارای موتور دیزلی است.

تست سرعت بنتلی بنتایگا و بی ام و X5 ؛ تقابل اشراف زاده انگلیسی با قیصر آلمانیتست سرعت بنتلی بنتایگا و بی ام و X5 ؛ تقابل اشراف زاده انگلیسی با قیصر آلمانی

خوب بنظرتون کافی است؟ بیایید آن را با موتور سه توربو شارژر X5 M50d مقایسه کنیم. راستش نتایج شگفت انگیز نیست! در 0-62 مایل در ساعت (0-100 کیلومتر در ساعت) با حداکثر سرعت ،هر دو SUV غول پیکر عملکرد بسیار نزدیک هم داشتند، اما مدل بریتانیا 124 مایل بر ساعت را در حدود 20 ثانیه طی کرد،و 4 ثانیه سریعتر، از رقیب خود بود!

در دوئل سرعت بالا هم، Bentayga دوباره برنده شد – 168 مایل در ساعت (270 کیلومتر در ساعت) در مقابل 155 مایل در ساعت (250 کیلومتر در ساعت).سرعت بالای این SUV بریتانیایی یک توضیح بسیار ساده دارد – در زیر کاپوت، دو خودروی ما دارای موتورهای دیزلی کاملا متفاوت هستند.

بخش فنی دو شاسی بلند رقیب

Bentayga موتور خود را با Audi SQ7، که یک توربو دیزل V8 4.0 لیتری که 435 اسب بخار (324 کیلو وات) و 664 پوند (900 نیوتن متر) گشتاور دارد، به بازار عرضه کرده است. اما موتور X5 به طور قابل توجهی کوچکتر از موتور Bentayga و دارای 3.0 لیتری با Inline-6 ​​است که 381 اسب بخار (284 کیلو وات) و 545 پوند فوت (739 نیوتن متر) گشتاور را به ارمغان می آورد.

تست سرعت بنتلی بنتایگا و بی ام و X5 ؛ تقابل اشراف زاده انگلیسی با قیصر آلمانیتست سرعت بنتلی بنتایگا و بی ام و X5 ؛ تقابل اشراف زاده انگلیسی با قیصر آلمانی

ما در اینجا برای قضاوت نیامده ایم، اما آیا واقعا طراحی یک وسیله نقلیه بی روح با نیروی موتوری 400 دیزل اسب بخار (298 کیلو وات) و یا حتی بیشتر برای موفقیت کافی است؟ خوب، ما آن را به عهده بازار می گزاریم تا ببینیم که آیا این یک انتخاب هوشمندانه هست یا خیر.

اما ما فقط در همین حد می توانیم به شما بفهمانیم که Bentayga دیزلی 26،900 پوند ارزان تر از نوع W12 آن است است که بر اساس نرخ ارز فعلی معادل 36555 دلار است. تقریبا دو فولکس واگن Jettas مدل پایه. این جمله خیلی معنی دارد، درست است؟!

منبع : Motor1.com

در پایان تست سرعت بنتلی بنتایگا و بی ام و X5 دو شاسی بلند آلمانی و بریتانیایی را مشاهده کنید.

 

مطالب مرتبط :

بی ام و سری 8 در مرحله نهایی تولید قرار دارد