تست فنی شاسی بلند برقی آئودی E-tron جدید

تست فنی شاسی بلند برقی آئودی E-tron جدید همراه با تکنولوژی دوربین آینه های جانبی در حال انجام است.

آئودی قصد دارد E-Tron الکتریکی جدید را در 30 اوت معرفی می کند، اما قبل از این روز ویژه، مجموعه تازه ای از عکس های جاسوسی نشان می دهد که این خودروساز لوکس، فناوری جدیدی را برای مدل آینده ارزیابی کرده است. این خودرو در طی انجام تست یک سیستم عجیب و غریب را بکار گرفته و دوربین های عقب را با آینه های سنتی که از طریق ساقه های نخی به بدنه اتصال دارند جایگزین کرده است.

تست فنی شاسی بلند برقی آئودی E-tron جدید همراه با تکنولوژی دوربین آینه های جانبی

در حالی که این راه حل برای تغییر مسیر رانندگان، زشت است، اما دلیل خوبی در پشت آن نهفته است. در بسیاری از کشورها در سراسر جهان، مقامات حمل و نقل هنوز هم نیاز به آینه های جانبی معمولی دارند و دوربین ها نمی توانند تنها راه نگاه کردن به آنچه در پشت خودرو می گذرد باشند. بجز ژاپن که استثنا است و از سال 2016 تنها از تنظیمات دوربین برای دید عقب پشتیبانی می کند.

تست فنی شاسی بلند برقی آئودی E-tron جدید همراه با تکنولوژی دوربین آینه های جانبی

آئودی بطور رسمی E-Tron Quattro مفهومی را در نمایشگاه ژنو 2018 معرفی کرد و قصد دارد تا تعداد 250 دستگاه از آن را در جاده های عمومی قبل از عرضه، آزمایش کند.

جزئیاتی از نخستین شاسی بلند برقی آلمانی

با اینکه شاسی بلند برقی آئودی هنوز رونمایی نشده اما با این حال، سازنده آلمانی ترسی از انتشار جزئیات بیشتر ندارد. E-Tron کواترو همراه با یک باتری لیتیوم یونی 95 کیلووات ساعت با قابلیت طی کردن مسافت 248.5 مایل (400 کیلومتر) که در آزمایش جدید WLTP انجام شد، ارائه می شود.

تست فنی شاسی بلند برقی آئودی E-tron جدید همراه با تکنولوژی دوربین آینه های جانبیتست فنی شاسی بلند برقی آئودی E-tron جدید همراه با تکنولوژی دوربین آینه های جانبی

موتورهای الکتریکی 435 اسب بخار (320 کیلووات) قدرت تولید خواهند کرد اما در طول افزایش موقتی سرعت، توان خروجی را به 503 اسب بخار (379 کیلو وات) می رسانند. قیمت این شاسی بلند برقی در آلمان از 80،000 یورو شروع می شود (93،500 دلار در نرخ ارز فعلی). و ورود این نسخه به ایالات متحده احتمالا تا سال 2019 اتفاق نخواهد افتاد.

برای آن دسته از خریداران اروپایی که خواهان خودرویی جذابتر از شاسی بلند برقی فوق هستند، مدل E-Tron Sportback در سال 2019 در دسترس خواهد بود. این یک خودرو با پلت فرم E-Tron کواترو است اما طراحی سقف انحنایی آن، باعث شیک تر ظاهر آن شده است.

تست فنی شاسی بلند برقی آئودی E-tron جدید همراه با تکنولوژی دوربین آینه های جانبی
Audi E-Tron Sportback Concept

لازم به ذکر است کارخانه آئودی در بروکسل، هر دو خودرو مذکور را تولید خواهد کرد.

منبع : insideevs.com

مطالب مرتبط :

عرضه اولین خودرو تمام خودران آئودی در سال 2021