تسلا در فکر برنامه ریزی جهت تولید مدل Y

علیرغم تاخیرها و موانع موجود در راه تولید تسلا در فکر برنامه ریزی جهت تولید مدل Y است.

اخیرا گزارشی منتشر شده که حاکی از تولید این کراس اوور برقی- باطری کوچک تر در ماه نوامبر سال 2019 است. این خبر در رویترز به نقل از دو منبع ناشناس منتشر شده است. تسلا انتشار RFI این خودرو برای تامین کنندگان را آغاز کرده است. 

RFI ایده ای از نیازهای یک مدل جدید را برای تامین کنندگان فراهم می سازد که به آن ها کمک می کند تا در مناقصه ای رقابتی برای قطعات خودرو شرکت کنند. این اقدام بخشی از روند طولانی تولید خودرو است. البته ضرب العجل تسلا برای این خودرو شتاب گرفته است.

تسلا در فکر برنامه ریزی جهت تولید مدل Y در آینده ای نه چندان دور است

اکثر خودروسازان انتشار RFI را دو سال قبل از تولید خودرو آغاز می کنند و برخی حتی شش ماه نیز به این دو سال اضافه می کنند. با توجه به ضرب العجل تسلا، این اقدام تنها یک سال و نیم زودتر انجام می شود. یکی از این منابع گفته، این زمان تعیین شده بسیار زود است اما قابل دسترسی خواهد بود.

شاسی بلند جدید تسلا دارای ساختاری مشترک با مدل 3

تسلا آخرین بار در سال گذشته در مورد مدل Y صحبت و اعلام کرده بود که این خودرو از ساختار مستقلی بهره نمی برد بلکه از پلتفرمی مشترک با سدان مدل 3 بهره خواهد برد تا به کاهش هزینه ها کمک کند. این اقدام هم چنین به تسلا اجازه می دهد این کراس اوور برقی را زودتر وارد بازار کند.

تسلا در فکر برنامه ریزی جهت تولید مدل Y در آینده ای نه چندان دور است

مدیرعامل تسلا، الون موسک اخیرا اعلام کرده بود که هدف تولید یک میلیون دستگاه در سال را برای مدل Y در نظر خواهد گرفت اگرچه منابع تامین کنندگان از تولید 500 هزار دستگاه مدل Y در سال خبر داده اند. اگر تسلا کارخانه ای در چین نیز بسازد باز هم حجم کمی به این میزان تولید اضافه می شود.

منبع : Khabarkhodro.com

مطالب مرتبط :

کامیون الکتریکی تسلا سمی بارگیری شد