انتشار تصاویر رندر شده هیوندای پالیسید

تصاویر رندر شده هیوندای پالیسید (پسر عمو کیا تلوراید) نشان می دهد که این شاسی بلند بزرگ به راحتی می تواند هفت یا هشت سرنشین را در خود جای دهد.

خروج هیوندای از بازار خودرو ایران در آینده ای نزدیک - خودرو ویترین

بازار یکنواختی که به سرعت هم در حال جهانی شدن است و خودروهای زیادی که در آن به فروش می رسند تفاوت های خیلی کمی با هم دارند، هرگز نمی تواند سلیقه و ذائقه مردم را تغییر دهد. هرکسی که به ایالات متحده رفته باشد قطعا متوجه شده است که ذائقه مردم در این کشور به سمت شاسی بلند­های بزرگ هفت یا هشت نفره (مثل فورد اکسپلورر، فولکس واگن اطلس و دوج دورانگو افسانه­ ای) بیشترین کشش را دارد و این در حالی است که چنین مدل هایی هرگز در میان اروپایی ها قابل پذیرش نیستند.

از سال 2019 یک نمونه جدید از خودروساز کره ای (یعنی هیوندای) هم وارد این رقابت خواهد شد. در حال حاضر این خودروساز روی یک  شاسی بلند بزرگ کار می ­کند که احتمالا نام آن پالیسید خواهد بود. در این­جا تفاسیر ما بر اساس تصاویر جاسوسی و مطالعه طراحی­ کانسپت ارائه شده در نمایشگاه بوسان کره جنوبی به نام HDC-2 (در ژوئن گذشته کانسپت یک خودرو نمایش داده شد که به نظر می رسد در گروه خودروهای تولیدی 2019 قرار خواهد گرفت) صورت گرفته و ظاهر نهایی خودرو را بر این اساس نمایش می دهد.

تصاویر رندر شده هیوندای پالیسید

یکی از ویژگی های ظاهری کانسپت HDC-2 که در پالیسید هم دیده می شود، شکل الماس مانند آن، چراغ های روشنایی در روز باریک LED در بالای کاپوت و چراغ های اصلی در زیر آن‌ها و ستون پنجره عقب که با الهام از مرسدس GLE ساخته شده و به ایجاد یک پنجره عقب خمیده شکل (یا wraparound ) کمک خواهد کرد و طوری به نظر می رسد که گویی شیشه عقب نمای پشتی خودرو، درب عقب و کناره های آن را در آغوش گرفته است.

شاسی بلند هیوندای پالیسید کانسپتشاسی بلند هیوندای پالیسید کانسپت

همان طور که تصاویر رندر شده هیوندای پالیسید نشان می دهند چراغ های مه شکن این خودرو کره ای با الهام از سانتافه کوچکتر (منظور سانتافه اسپرت است که در بازارهای اروپایی عرضه می­ شود) در موقعیت جدیدی تعبیه شده اند. اما ظاهرا سانتافه تنها خودرویی نیست که پالیسید از آن ها الهام گرفته است و به نظر می رسد علاوه بر سانتافه، این خودرو از پایه، بسیار مشابه محصولات شرکت خواهر هیوندای یعنی کیا باشد.

تصاویر رندر شده هیوندای پالیسیدتصاویر رندر شده هیوندای پالیسید

ظاهرا شاسی بلند هیوندای پالیسید و عموزاده اش کیا تلوراید، با داشتن سیستم تمام چرخ محرک یا سیستم چرخ های جلو محرک و موتورهای یکسان از نظر مکانیکی از اصول مشابهی برخوردارند. موتور این خودروها احتمالا نسخه تقویت شده موتور بنزینی V شکل 6 سیلندر و 3/3 لیتری است و احتمالا برای انتقال قدرت هم از سیستم گیربکس اتوماتیک هشت سرعته استفاده شده است.

تصاویر رندر شده هیوندای پالیسید

انتظار می رود در داخل کابین خودرو هم تمام امکانات متداول روز مثل آخرین سیستم های کمک راننده و اتصالات اینترنتی و همچنین مواردی مثل صندلی های گرم شونده و تهویه دار هم به چشم بخورد.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

هیوندای i30 فست بک N ؛ کره ای خاص!

اطلاعاتی از شاسی بلند بزرگ و هشت نفره هیوندای

هیوندای سوناتا 2020 با تغییراتی بزرگ در راه است

عرضه هیوندای توسان 2019 با سیستم هیبریدی جدید

آیا هیوندای i30 N قاتل گلف GTi خواهد شد؟!