تصویر ذهنی تویوتا کرولا جدید منتشر شد

در نمایشگاه خودرو شاهد معرفی نسل جدید هاچ بک کامپکت تویوتا با نام آئوریس بودیم. از آنجایی که این هاچ بک و مدل کرولا بر روی یک پلت فرم ساخته می شوند احتمالا به لحاظ طراحی مشابهت هایی با هم دارند. به تازگی در فضای مجازی تصویر ذهنی تویوتا کرولا جدید انتشار پیدا کرده است تا شاید به طراحی نسل بعدی کرولا سدان پی ببریم.

همانطور که می دانیم در کمپانی ژاپنی تویوتا مدل آئوریس را جهت عرضه به بازار اروپا تولید می کند این در حالی است که سدان کرولا با اولویت بازار ایالات متحده طراحی و تولید خواهد شد.

تصویر ذهنی تویوتا کرولا جدید در فضای مجازی منتشر شد

در حالی که تویوتا کرولا کنونی دارای طراحی متفاوت از هاچ بک آئوریس است، این طراحی ذهنی نسل بعدی کرولا سدان را با طراحی مشابه همتای هاچ بک آن (آئوریس) نشان می دهد.

این مدل باز طراحی شده از پلتفرم TNGA بهره خواهد برد که در تمام مدل های جدید تویوتا از هاچ بک کامپکت آئوریس تا سدان Avalon به کار می رود. این پلتفرم جدید، دینامیک سواری ارتقا یافته و إصلاحات ایمنی را به همراه خواهد داشت.

مشخصات فنی احتمالی نسل بعدی کرولا

نسل بعدی کرولا سدان همچون جدیدترین تویوتا آئوریس فاقد موتور دیزلی خواهد بود. در عوض، تویوتا نیرومحرکه 1.8 لیتری 122 اسب بخاری یا 2.0 لیتری هیبریدی 180 اسب بخاری را برای آن عرضه خواهد کرد.

تصویر ذهنی تویوتا کرولا جدید در فضای مجازی منتشر شد

تویوتا، آئوریس 2018 را تنها با یک موتور معمولی 1.2 لیتری توربو شارژ بنزینی عرضه خواهد کرد. به نظر می رسد این استراتژی برای نسل بعدی سدان کامپکت تویوتا مناسب نباشد چرا که بازارهای هدف آن کشورهایی حساس به قیمت هستند که ارائه موتور توربو شارژ بنزینی در آن ها می تواند منجر به گران شدن قیمت نهایی خودرو شود.

به نظر می رسد تویوتا کرولا سدان مدل 2019 اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده میلادی رونمایی شود. البته تویوتا هنوز زمان بندی مشخصی را برای عرضه این مدل جدید اعلام نکرده است.

 منبع : Khabarkhodro.com

مطالب مرتبط :