تولید آزمایشی پژو 301 در خط تولید ایران خودرو

تولید آزمایشی پژو 301 در خط تولید ایران خودرو آغاز شده است. این خبر را مدیرعامل ایکاپ به تازگی منتشر کرده است.

محمدرضا معتمد از آغاز تولید آزمایشی محصول مشترک پژو 301 خبر داد و گفت: پس از تایید توسط معتبرترین مراکز تست در اروپا در بخش بدنه و قطعات، تولید انبوه و عرضه این محصول با بیش از 50 درصد ساخت داخل امسال آغاز می گردد.

 مدیر عامل ایکاپ تصریح کرد: تولید دو محصول به روز و جدید اروپایی در ایران بیانگر بلوغ و توانمندی قطعه سازان ایرانی در بومی سازی و ساخت داخل قطعات و مجموعه ها است.

تولید آزمایشی پژو 301 در خط تولید ایران خودرو آغاز شده است

 معتمد با بیان این که توانمندی قطعه سازان ایرانی مورد تحسین و توجه مدیران تامین پژو قرار گرفته، گفت: قطعه سازان ایکاپ به دلیل کیفیت عالی و قیمت رقابتی محصولات برای تامین سایت الجزایر پژو دعوت شده اند که به صورت ارسال قطعه از ایران و یا راه اندازی خط تولید در کشور الجزایر مشارکت خواهند کرد.

تاکید بر داخلی سازی خودروهای جدید پژو 2008 و 301

محمدرضا معتمد همچنین درباره بومی سازی و افزایش عمق ساخت داخل محصولات مشترک با پژو گفت: بومی سازی تولید، شرط اصلی ورود خودروسازان خارجی به بازار ایران است که محصولات مشترک با پژو نیز طبق این قاعده تا پایان سال اول تولید به سطح داخلی سازی 40 درصد می رسد.

تولید آزمایشی پژو 301 در خط تولید ایران خودرو آغاز شده استتولید آزمایشی پژو 301 در خط تولید ایران خودرو آغاز شده است

وی تاکید کرد:‌ بیش از 150 مجموعه ای که در تولیدات ایکاپ استفاده می شود داخلی سازی شده است. تولید 2008 را با 21درصد ساخت داخل آغاز کرده ایم که در پایان سال اول به 40 درصد خواهد رسید.

مدیرعامل ایکاپ در ادامه افزود: محصول 301 نیز در بخش بدنه تا 95 درصد و در موتور و قوای محرکه بیش از 85 درصد داخلی سازی شده که در مجموع این خودرو با بیش از 50 درصد داخلی سازی تولید و عرضه خواهد شد.

منبع : Khabarkhodro.com

مطالب مرتبط :

محصولات جدیدی از ایران خودرو در راه است