تولید تویوتا سورا هیدروژنی آغاز شد

به تازگی تولید تویوتا سورا هیدروژنی در ژاپن آغاز شد.

تویوتا فعلا در ژاپن ، تولید و فروش اتوبوس های سورا با سوخت هیدروژنی که دارای تکنولوژی برگرفته از مدل Mirai (میرای) هستند را آغاز کرد. لازم به ذکر است تویوتا چند ماه پیش در توکیو از این اتوبوس مدرن و در عین حال همگام با محیط زیست رونمایی کرده بود

همانطور که می دانید حجم تولیدات در FCV ،بسیار کم است و تویوتا اعلام کرده که تا سال 2020  فقط  100 دستگاه از این اتوبوس ها را برای بازی های المپیک در منطقه شهری توکیو تحویل خواهد داد.

تولید تویوتا سورا هیدروژنی در ژاپن به تازگی اغاز شد - خودرو ویترین

Sora به دو شارژر 114 کیلو واتی مجهز شده است که برق را برای فعالیت همزمان دو موتور الکتریکی 113 کیلو وات فراهم می کنند. برای باتری های کوچک درایو، تویوتا هنوز از NiMH استفاده می کند.

ظرفیت جابجایی و طراحی اتوبوس پاک تویوتا

اتوبوس 10.525 متری تویوتا می تواند 79 نفر (22 صندلی + 56 راننده + ایستاده) را جابجا کند.جاگیری 10 مخزن هیدروژنی بکار رفته در این اتوبوس (600 لیتر با فشار 70 مگا پاسکال) شاید قابل مقایسه با اتوبوس های معمولی باشد.

تولید تویوتا سورا هیدروژنی در ژاپن به تازگی اغاز شد - خودرو ویترینتولید تویوتا سورا هیدروژنی در ژاپن به تازگی اغاز شد - خودرو ویترین

یکی از آپشن ها و تجهیزات اضطراری جالب این است که یک سیستم منبع تغذیه خارجی -دارای یک اینورتر مخصوص است که به آداپتور CHAdeMO متصل شده و تا 9 کیلووات میتواند برق تولید کند (این دستگاه می تواند تا 235 کیلووات نیرو را برای مصرف برق یک یا دو روز اتوبوس تامین کند، البته به نوع نیز استفاده بستگی دارد).

تولید تویوتا سورا هیدروژنی در ژاپن به تازگی اغاز شد - خودرو ویترین

طراحان اتوبوس تویوتا Sora بیشتر بدنبال متفاوت سازی ظاهر مدل جدید خود از طرحهای شش گوشه (شکل جعبه) اتوبوس های معمولی هستند. همچنین از فناوری LED برای چراغ جلو و عقب استفاده خواهند کرد. چنین ویژگی های طراحی در اتوبوس های با سوخت هیدروژنی فورا قابل تشخیص است.

منبع : insideevs.com

در بخش زیر ویدئویی برای شما قرار دادیم تا با طراحی داخلی و خارجی این اتوبوس جدید تویوتا بیشتر آشنا شوید. با ما همراه باشید.

 

مطالب مرتبط :

تویوتا آئوریس استیشن در حال تست جاده ای