تویوتا لندکروز در ناوگان پلیس کشور

تویوتا لندکروز در ناوگان پلیس کشور نقش آفرینی خواهد کرد.

پس از کش و قوس‌های فراوان و ورود خودروهای دیگری همچون سمند و 206 تا مزدا 3، سوزوکی ویتارا و کیا سراتو، در آخرین اقدام، لندکروزهای 2018 به ناوگان پلیس کشور وارد شد.

در چند دهه گذشته انتخاب خودروهای پلیس در ایران مسیر پر فراز و نشیبی را داشته‌ که پس از ورود مرسدس بنز های C و E کلاس به این ناوگان و فرسوده شدن‌ آن ها در طول زمان به دلیل عدم ورود نسل جدید این مدل ها به ناوگان، همواره بحث‌های بسیاری در خصوص مجوز ورود خودروهای خارجی در یگان‌های عملیاتی یا استفاده از خودروهای تولید داخل، مطرح شده است.

تویوتا لندکروز در ناوگان پلیس کشور ایفای نقش می کند

در همین راستا در چندین نوبت خودروهای متفاوتی از مزدا 3، سراتو و سوزوکی تا 206 و حتی سمند lx به این ناوگان وارد شدند ولی به نظر می‌رسد این خودروها تا امروز نتوانسته تمام نیازهای پلیس ایران در نقاط مختلف جغرافیایی و شرایط جاده ای متفاوت را پاسخگو باشد.

اما در نهایت مسئولین ذی ربط تصمیم گرفته اند شاسی بلند قدرتمند و البته گران تویوتا را به عنوان خودروی پلیس در جاده های کشور برگزینند. لازم به ذکر است خودروهای جدید در پلیس راه کشور همزمان با اوج‌گیری سفرها و در قالب طرح نوروزی به کار گرفته خواهند شد.
تویوتا لندکروز در ناوگان پلیس کشور ایفای نقش می کند

مشخصات تویوتا لندکروز

شاسی بلند فول سایز تویوتا از یک موتور 8 سیلندر تنفس طبیعی و بنزینی 5.7 لیتری بهره می برد که از طریق سیستم تزریق مستقیم سوخت توانایی تولید 381 اسب بخار در 5600 دور در دقیقه و 543 نیوتون متر در 3600 دور در دقیقه را داراست.
گیربکس به کار رفته در این خودرو ژاپنی نیز از نوع 8 سرعته خودکار بوده و قدرت موتور این شاسی بلند 8 سرنشین نیز از طریق این جعبه دنده به تمام چرخ ها (4WD) منتقل می شود.
تویوتا لندکروز در ناوگان پلیس کشور ایفای نقش می کند
خاصیت دو دیفرانسیل بودن، این خودرو را مناسب تردد در جاده های ناهموار و یا در شرایط بد جوی نموده است.
امیدواریم حصور تویوتا لندکروز در ناوگان پلیس کشور دوام داشته و خدمت رسانی نهادهای پلیسی و امنیتی را تسهیل نماید.
منبع : Asrekhodro.com

مطالب مرتبط :