معرفی تویوتا لندکروز چینی

در حالی که اغلب اتومبیل های جدید در چین الکتریکی هستند، بعضی از سازندگان به موتور V8 پایبند مانده اند. شاسی بلندی که در بالا می بینید تویوتا لندکروز چینی شبیه سازی شده با موتور بزرگ 4.6 لیتری V8 در زیر کاپوت است!

این شاسی بلند در چین توسط “گروهِ دارای تکنولوژی بالای چین” تولید می شود که از چند شرکت زیر نظر دولت تشکیل شده و در زمینه تولید اتومبیل و تجارت آن، مواد شیمیایی، منسوجات و ماشین آلات فعالیت می کند.

تویوتا لندکروز چینی

اسم کمپانی اتومبیل سازی آنها CHTC موتور است که ماشین ها را در چین تحت برند Hengtian Auto به فروش می رساند. آنها اتوبوس های الکتریکی، کامیون های الکتریکی و غیر الکتریکی نیز می فروشند و مالک برند هلندی تولید کننده کامیون های سنگین با نام Ginaf هستند.

شاسی بلند اصلی نشانه های متفاوتی نسبت به اتومبیل های برند هِنگتیان دارد. بر اساس گزارش یک بایگانی در وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، اسم شاسی بلند V8 تیانما (Tianma) است اما این موضوع عجیب است چون یک تیانما دیگر که دقیقا همین مشخصات را دارد و در شرکتی کاملا متفاوت تولید می شود وجود دارد.

تویوتا لندکروز چینی

در اوایل امسال سی اچ تی سی موتور و تیانما اُتو بر سر یک معامله مشترک که توسط دولت هماهنگ شده توافق کردند تا در منطقه توسعه اقتصادی Ya’an اتومبیل تولید کنند. کارخانه مورد نظر آنها ظرفیت تولید صد هزار اتومبیل را در سال دارد و قصد دارد که در آینده یک شاسی بلند جدید و مدرن در مقیاس بزرگ تولید کند.

این هم از نمای داخلی اتومبیل، یک صفحه لمسی بزرگ و دنده غیر اتوماتیک قدیمی و ترمز دستی قدیمی تر!

تویوتا لندکروز چینی

حالا به سراغ موتور می رویم که از نوع 8 سیلندر و ظرفیت آن 4.6 لیتر است و 280 اسب بخار قدرت تولید می کند. برای حداکثر سرعت 196 کیلومتر در ساعت و مصرف سوخت 14.6 لیتر در هر 100 کیلومتر موتور این خودرو، مناسب به نظر می آید.

تویوتا لندکروز چینی

این موتور توسط شرکتی به نام Foti Power ساخته می شود. فوتی پاور در سال 2011 تاسیس شد و مالک آن CHTC است. ساختمان مرکزی آنها در استان Anhui است. نکته عجیب دیگر نیز این است که آنها در وبسایت تولیدات خود از موتور V8 نام نبرده اند و فقط مشخصات موتور 3.0 لیتری وی 6 را در آنجا ثبت کرده اند.

تویوتا لندکروز چینی

قطعا موضوعات شبهه دار دیگری نیز وجود دارد که ما از آن بی خبر هستیم! آیا سی اچ تی سی قصد دارد که اسم کمپانی را به فوتی تغییر دهد؟ درباره تیانما چطور؟ یا هِنگتیان؟ منتظر اطلاعات جالب بیشتر از این تویوتا لندکروز چینی باشید…!!

منبع : Carnewschina.com

مطالب مرتبط :

نتایج ضعیف تویوتا سی ینا در تست تصادف IIHS

تویوتا پرادو با تیونینگ Wald، خاص و تخیلی!

تویوتا لندکروز با تیونینگ Wald، با ابهت تر از قبل

چینی ها طراحی رنجروور اسپرت را هم کپی کردند!

لندفورت شاسی بلند چینی دیگری در راه ایران!