تویوتا GR سوپر اسپرت کانسپت رونمایی شد

در جریان برگزاری جشن پیروزی مسابقات لمانز از تویوتا GR سوپر اسپرت کانسپت رونمایی شد.

تویوتا طی سال جاری در لمانز جشن های بسیاری گرفته است و حال اینگونه بنظر میرسد که این رقیب جدی از عکس بیرون آمده و در حال توسعه است. این رویداد نه تنها به نمایش مدل مفهومی GR Super Sport بسنده نکرده است، بلکه پیشرفت در حال انجام برای تولید آن نیز تأیید شده است.

تویوتا GR سوپر اسپرت کانسپت رونمایی شد

تویوتا GR Super Sport که در اوایل سال جاری در سال 2018 در نمایشگاه خودرو توکیو معرفی شد، نزدیک به یک خودرو مسابقه Le Mans برای جاده است و این چیزی است که ما اکثر اوقات دیده ایم. موتور این خودرو از تویین توربو V6 هیبریدی مشتق شده که در یکی از خودروهای مسابقه موفق TS050 هیبرید LMP1 بکار رفته و توان ایجاد قدرت ترکیبی 1000 اسب بخار را بصورت روان و بدون لگ دارد.

تویوتا GR سوپر اسپرت کانسپت رونمایی شد

در حال حاضر در نمایشگاه 24 ساعته لمانز، خودروساز ژاپنی تأیید می کند که “توسعه نسل بعدی خودروی سوپر اسپرت تویوتا آغاز شده است. در این خودرو سیستم های برش لبه الکتریکی هیبریدی و فن آوری کنترل مصرف سوخت توسط تیم TEC WEC بکار گرفته شده است ، که طی شش سال گذشته در WEC مورد آزمایش و بررسی بوده و حال آنها را در یک بسته فوق العاده به نمایش می گذارند. “

تویوتا GR سوپر اسپرت کانسپت رونمایی شد

تغییراتی در مسابقات 24 ساعته لمانز

اگر چه که این وقفه برای تایید تولید مدل مفهومی تویوتا، فرصت خوبی را مهیا کرد تا اعلام رسمی آن همه را سوپرایز کند و بستر تولید رقیب های بعدی در لمانز کلید بخورد. FIA و ACO اخیرا اعلام کرده اند که قصد دارند خودروهای فرمول LMP1 فعلی را با یک سری هایپرکار های خیابانی جایگزین کنند – و این برنامه ای است که تویوتا در آینده قصد انجام آن را دارد و حمایت خود را اعلام کرده است.

تویوتا GR سوپر اسپرت کانسپت رونمایی شد

این اولین بار است که پس از تکمیل طراحی و تولید این ابر خودرو (یا Hypercar) جدید تویوتا ، بعد از تولید سوپر اسپرت لکسوس LFA  که در سال 2012 به پایان رسید، به نتیجه رسیده است. البته، هایپر کار جدید ژاپنی به شکل یک سوپر GT با سیستم تنفس طبیعی و موتور 4.8 لیتری V10 که در جلو قرار گرفته است، عرضه خواهد شد.

در همین حال باید گفت GR Super Sport آینده، خودرویی موتور وسط هیبریدی است و در مقام مقایسه بیش از آنکه به مدل فراری 599 (لکسوس LFA اغلب با این خودرو قیاس می شد) نزدیک تر باشد به ابر خودرو لافراری شبیه است.

منبع : Carscoops.com

مطالب مرتبط :

تویوتا آئوریس استیشن در حال تست جاده ای