تکنولوژی دید 360 درجه برای موتور سواران

در این قسمت قصد داریم شما را با تکنولوژی دید 360 درجه برای موتور سواران آشنا سازیم.

موتورسیکلت ها می توانند بسیار ناایمن باشند اکثر ما با تمام فن آوری های ایمنی که برای ارتقا و بهبود خودروها (یا گاهی اوقات برای جبران کمبود عملکرد ها) بکار میروند، آشنا هستیم. اما در موتور سیکلت ها، هیچ تکنولوژی نظیر پوشش دهی نقاط کور و دوربین های نمایش عقب در دسترس نیست، و همه چیز به توانایی و مهارت موتور سوار بستگی دارد و گفته می شود که با یک جفت چشم اضافی میتوان زاویه دید را تا 360 درجه پشتیبانی کرد!

تکنولوژی دید 360 درجه برای موتور سواران در حال ساخت است - خودرو ویترین

ابداع کنندگان اسرائیلی Ride Vision ،یک سیستم کاربردی با دوربین ارائه می دهند که می تواند از یک تصادف قریب الوقوع با کمک سیگنال های نوری چشمک زن جلوگیری کند. ایده ساده است، اما استفاده و نصب آن در واقعیت خیلی هم ساده نیست. در کل هنگام استفاده از یک سیستم جدید در موتورسیکلت، بسیاری از عوامل باید در نظر گرفته شوند. اندازه وسیله نقلیه بسیار مهم است و بدین معنی است که همه اجزا باید بسیار فشرده طراحی شوند و در حالت ایده آل بسیار سبک باشند تا هیچ وزن دیگری به سواری اضافه نشود.

چالش های پیش رو برای سازنده این فناوری

پوشش دادن تمام زوایای ممکن برای یک وسیله نقلیه ،مخصوصا موتور سیکلت واقعا چالش بزرگی است. به عنوان مثال، تکنولوژی باید نسبت به نوع وسیله نقلیه طراحی شود؛ مثلا می توانید با استفاده از سنسورها و عوامل هشدار دهنده یک خودرو، دوچرخه ای را با نوار به آن متصل کرده و با خیال راحت در شب دوچرخه سواری کنید.

تکنولوژی دید 360 درجه برای موتور سواران در حال ساخت است - خودرو ویترین

اما باز هم عوامل خطرزا وجود خواهد داشت، و اطلاعات مورد نیاز، نحوه عملکرد و واکنش وسیله نقلیه به طور کلی برای یک خودرو و یک دوچرخه بسیار متفاوت است. خب، پس این موضوع بسیار واضح و روشن است که سیستم ایمنی و حفاظتی باید با توجه به نوع وسیله نقلیه که دوچرخه یا خودرو است، طراحی شود.

به همین دلیل است که Ride Vision امیدوار است که به این واقعیت چالش برانگیز ، به کمک تکنولوژی جلوگیری از تصادف (CAT) که ساخت آن فقط 2.5 میلیون دلار هزینه برداشته است، پاسخ دهد.

منبع : Rideapart.com

 

مطالب مرتبط :

لندروور در حال توسعه تکنولوژی رانندگی خودران