معرفی تکنولوژی واقعیت پیشرفته شیشه جلو پورشه

تکنولوژی واقعیت پیشرفته شیشه جلو پورشه ، در آینده کاربردهای زیادی خواهد داشت و این کمپانی آلمانی سرمایه گذاری عظیمی بر روی این فناوری نو خواهد کرد.

تکنولوژی واقعیت پیشرفته شیشه جلو پورشه

اتومبیل آینده شما می تواند شیشه جلویی با قابلیت نمایش پیشرفته جزئیات را داشته باشد تا اطلاعات جاری را به لطف سرمایه گذاری عظیم پورشه و هیوندای برای شما به نمایش بگذارد. سازندگان اتومبیل به همراه JVC Kenwood و کمپانی های دیگر 80 میلیون دلار به کمپانی سوئیسی WayRay که تکنولوژی AR را توسعه می دهد تزریق کرده اند.

تکنولوژی واقعیت پیشرفته این شرکت اجسام مجازی را روی شیشه جلوی اتومبیل نشان می دهد تا آنها را ورای دنیای واقعی قرار دهد. شرکت سوئیسی ادعا می کند سیستمش یک سیستم نمایش کوچکتر دارد که می توان آن را تقریبا در تمام مدل های ماشین نصب کرد. این شرکت با سازندگان کنونی نمایشگر رقابتی تنگاتنگ دارد.

تکنولوژی واقعیت پیشرفته شیشه جلو پورشه

تحول صنعت خودرو با توسعه این تکنولوژی

عکس های پیشرفت کمپانی سیستم واقعیت پیشرفته را نشان می دهد که اطلاعات مورد نیاز از جمله مسیر مسابقه، پیچ ها، سرعت، زمان آن دور و حتی محل های ساخت و ساز و جا پارک های رایگان را مثل یک بازی ویدیویی روی شیشه جلوی اتومبیل به نمایش می گذارد.

شرکت WayRay از زمان تاسیس آن در سال 2012 حدود 100 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است و در حال حاضر قادر است که سیستم های بصری دست ساز، سخت افزار و نرم افزار خود را تولید کند و هدف بعدی آن تاسیس یک کارخانه در آلمان است.

بیشتر شرکت ها واقعیت پیشرفته را آینده ی صنعت اتومبیل سازی تلقی می کنند چون این تکنولوژی راه حلی ارائه می دهد که راننده بدون اینکه نگاهش از مسیر منحرف شود اطلاعات مورد نیازش را از روی شیشه روبروی خود بخواند.

در نمایشگاه الکترونیک مصرف کننده در سال 2015، هیوندای نسخه ای از این تکنولوژی را ارائه داد که میتوانست مسیر را با پیکان نشان دهد و بعلاوه آن نقاط کور و هشدارهای ایمنی مسیر را در اختیار راننده قرار دهد. اپل نیز سیستمی تولید کرده است که می تواند اطلاعات مسیر را از گوشی آیفون دریافت کند و به سیستم نمایشگر اتومبیل بفرستد تا روی شیشه جلوی اتومبیل به نمایش گذاشته شود.

منبع : Motor1.com

تیزری کوتاه از تکنولوژی واقعیت پیشرفته شیشه جلو پورشه

مطالب مرتبط:

تحقیر لامبورگینی در مسابقه درگ با پورشه

نسل بعدی بنز S-Class دارای فناوری خودران خواهد بود

دوربین ها جایگزین آینه های کناری لکسوس می شوند

شتاب پورشه 911 توربو S در برابر فراری سوپرفست

معرفی تکنولوژی جدید Sound Zone هیوندای