جگوار آی پیس نخستین تاکسی الکتریکی در مونیخ

به زودی جگوار آی پیس نخستین تاکسی الکتریکی در مونیخ به کار گرفته می شود .

جگوار قصد دارد تا تاثیر قابل توجهی را در بازار تاکسی کشور بزرگ آلمان داشته باشد و این کار را با استفاده از I-Pace SUV تمام الکتریکی انجام می دهد.

جگوار آی پیس نخستین تاکسی الکتریکی در مونیخ

در اواخر ماه گذشته ، این شرکت بریتانیایی 10 نمونه از I-Pace را به بزرگترین اپراتور تاکسی در مونیخ تحویل داد. بیش از 60 درصد از تاکسی های دارای مجوز آلمان ، مدل های مرسدس بنز هستند و جگوار معتقد است که با افزایش استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی در این کشور ، می تواند کسب و کار را از مرسدس و دیگر تولید کنندگان تاکسی بدزدد.

جگوار آی پیس نخستین تاکسی الکتریکی در مونیخ

شکستن این رکورد در بازار آلمان برای جگوار آسان نخواهد بود. مرسدس بنز E-Class ، یک تاکسی ویژه در آلمان محسوب می شود ، قیمت آن نیمی از هزینه های I-Pace می باشد.

جگوار آی پیس نخستین تاکسی الکتریکی در مونیخ

در نتیجه ، جگوار باید هزینه های حمل و نقل و مالیات را کاهش دهد تا بتواند رانندگان تاکسی را برای استفاده از آن متقاعد کند . شهر مونیخ همینطور بخشی را برای استفاده از تاکسی های الکتریکی و حمل و نقل مسافرین آماده کرده است . بدین ترتیب ، دراین شهر با پرداخت 20 سنت برای هر کیلومتر می توان جابجا شد.

جگوار آی پیس نخستین خودرو الکتریکی در مونیخ

داشتن تاکسی های الکتریکی بیشتر از هر چیزی در خیابان های شهر کمک به کاهش آلودگی می کند ، و شهرهای اصلی آلمان بسیار مشتاق برای استفاده از این طراحی هستند.

رالف اسپت، مدیر اجرایی جگ ، ذکر کرد :”ما می خواهیم مردم را در مونیخ دعوت کنیم تا با وسایل الکتریکی جابجا شوند، در حالیکه راننده آنها خود جگوار خواهد بود. یکی از دلایلی که ما می خواستیم اینجا باشیم، ترافیک ترکیبی است – شما ترافیک شهری را  دیده اید، و مسلما اگر به فرودگاه بخواهید بروید زمان زیادی را باید تلف کنید. »

جگوار آی پیس نخستین تاکسی الکتریکی در مونیخ

زیرساخت های شارژ فعلی آلمان به گونه ایست که تقریبا با 10 ساعت شارژ I-Pace فقط 80 درصد ظرفیت آن تکمیل می شود ؛ و این می تواند برای اکثر رانندگان تاکسی ایجاد دردسر کند.

منبع : .carscoops

مطالب مرتبط :

جگوار I-Pace برقی رسما معرفی شد

اولین خودروی الکتریکی جگوار چه قیمتی دارد؟

آیا جگوار I-Pace می تواند با تسلا مدل X رقابت کند؟