خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum

اونتادور، خودتی؟! در حال حاضر با یکی دیگر از سوپر خودروهای بسیار دیدنی روبرو هستیم.خودروی تمام الکتریک، دو درب و دو سرنشین که یکی از سوپر خودروهای مبتنی بر فناوری روباتیک می باشد و گفته می شود که در نوع خود اولین به شمار می آید.

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

برای شروع، ما باید اعتراف کنیم که اعتبار این شرکت فعال در منطقه بالکان (بلغارستان)، در حال حاضر به طور کامل تایید نشده است، بنابراین ما نمی توانیم کاملا مطمئن باشیم که آیا همه این ها فقط یک طرح تئوری است یا عملی! این برند در سال 2015 تاسیس شده و نام آن از واژه ایتالیایی “alieno” مشتق شده است که به وضوح به معنای بیگانه است و این تمام چیزی است که ما فعلا از این شرکت می دانیم!

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

قدرت نسخه های مختلف آلینو

بر اساس قدرت موتوری، اولین مدل این شرکت دارای چهار نسخه می باشد. مدل پایه دارای 2610 اسب بخار (1،946 کیلووات)، پس از آن 3،482 اسب بخار (2،596 کیلووات)، 4،351 اسب بخار (3،244 کیلووات) و نسخه 5،221 اسب بخار (3،893 کیلووات) که پرچمدار است. زمان های شتاب خودرو فعلا در دسترس نیست، اما Alieno ادعا می کند که می تواند در حداقل زمان به حداکثر سرعت 303 مایل در ساعت برسد (488 کیلومتر در ساعت). مشخصات خودرو Devel شانزدهم اکنون بسیار قابل باور است، درست است؟

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

هر نسخه با تغیرات اساسی در سه نسخه ارائه میشود- STR (خیابان)، TRC (آهنگ) و RCE (مسابقه). مشخصات و ویژگی های پویای اولیه یکسان هستند و خودروها فقط با استانداردها و هماهنگی هایی که دارند، متفاوت میشوند. آلینو ادعا میکند که حتی می تواند نمونه ای را برای مقابله با مقررات طبقه بندی شده LMP1 مسابقات 24 ساعته لمانز، آماده کند و اولین بار محسوب می شود که یک خودروی تمام الکتریکی با قدرت باطری حق تردد خواهد داشت.

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

Ahmed Merchev ، بنیانگذار، مدیرعامل CTO و سازنده اصلی این برند، توضیح میدهد:” آلینو Arcanum یک محصول فوق العاده و الکتریکی از آینده با یک برتری فنی مهاجم است که DNA آن بر اساس نام تجاری Alieno است. ” این مدل اولیه ما، به وضوح مأموریت تولید سوپر خودروهای الکتریکی با فن آوری های آینده را مطرح میکند. Arcanum از قوانین پیروی نمی کند، اما این سوپر کار الکتریکی جدید باعث ایجاد امکانات جدید، تجربه ای بسیار هیجان انگیز و لذت بردن از رانندگی شده است. “

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

اما صبر کنید، موارد بیشتری وجود دارد. نیروی قدرت دهی فوق العاده موتور همان چیزی است که Alieno به عنوان یک “نیروی الکتریکی مستقیم” توصیف می کند که بسته به نسخه آن، دارای شش موتور الکتریکی (!) در هر چرخ است. این بدان معنی است که مدل بالای RP5 با 5،221 اسب بخار دارای سیستم 24 موتور الکتریکی است که هر کدام به صورت جداگانه کنترل می شوند. این موتورهای الکتریکی دارای جریان سه فاز مرکزی AC با آهنرباهای ثابت هستند.

اطلاعاتی از باتری خودرو

Alieno همچنین ادعا می کند که گشتاور موتور مانند یک سیستم استاندارد است و برای چرخ ها یکسان بوده و به ترتیب 6،490 پوند فوت، 5،458 پوند فوت ، 4،366 پوند فوت  و 3،275 پوند فوت خواهد بود. قدرت موتور بوسیله یک باتری با سلولهای گرافیتی LiPo و ابرخازن هایی با ظرفیتی بین 60 کیلو وات و 180 کیلووات ساعت تامین میشود و بزرگترین پکیج باطری با ظرفیت 630 مایل (1،020 کیلومتر) با یک بار شارژ ارائه میشود.

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

“مدل اولیه ما، Alieno Arcanum، قطعا قدرتمندترین سوپر خودرویی است که تا بحال در جهان دیده اید” این جمله Ivan Kirov است، راننده ای که این خودرو را مورد تست و آزمایش قرار داد. وی در ادامه افزود: ” این مدل نه تنها قدرتمندترین خودرو است، بلکه رباتیک و کاملا الکتریکی است.و این بدان معنی است که این خودرو بسیار سریعتر از خودروهای هم ارز خود، و اتومبیل های معمولی با موتور احتراقی، می باشد. این موفقیت به دلیل کارایی بالا موتورهای الکتریکی و فن آوری های نوآورانه Alieno که ما در داخل خودرو جدید خود تعبیه کرده ایم بدست آمده است.”

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

Arcanum همچنین دارای “سیستم تعلیق روباتیک” با دو کمک فنر و پیستون می باشد، بازوی چرخشی و میل ضد لغزش دارای تنظیم پذیری ، همراه با دمنده های قابل تنظیم الکترونیکی و ارتفاع سواری فعال، کاملا برای هر چرخ مستقل می باشد. قدرت ترمز توسط سه سیستم مختلف – یک سیستم هیدرولیک سنتی، یک سیستم ترمز الکترومغناطیسی احیا کننده و یک سیستم ترمز “روباتیک” هوایی – فراهم شده است. البته گزینه چتر نجات ترمز بصورت اختیاری ارائه خواهد شد. Alieno می گوید که Arcanum در بلغارستان تنها با پیش سفارش مشتریان تولید می شود. سفارشات در حال حاضر با قیمت 750،000 یورو (حدود 878،000 دلار در نرخ ارز فعلی) برای مدل پایه آغاز و تا 1.5 میلیون یورو (یک میلیون و 750 هزار دلار) برای نسخه RP5 پرچمدار در دسترس است.

خودرو برقی 5200 اسب بخاری آلینو Arcanum معرفی شد - خودرو ویترین

لازم به ذکر است مدت زمان تحویل بسته به سفارشات مشتری و گزینه های انتخاب شده از 18 تا 30 ماه متغیر است.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

با قدرتمندترین خودرو تولیدی دنیا آشنا شوید

گالری تصاویر