درگ شورلت کامارو ZL1 و فورد موستانگ شلبی GT350

تیم فورد ، فورا نیاز به یک GT500 جدید دارد. خودروهای کمی وجود دارند که جنس رقابت شان همچون  شورلت کامارو و فورد موستانگ باشد. این دو خودرو عضلانی رقابت خود را از سال 1967 شروع کرده اند ، البته در این بین کامارو در سال های نخستین قرن حاضر غیبت داشته است، اما حال آنها قدرتمند تر از هر زمان دیگری هستند تا حق خود را بگیرند.

شما نبرد بین این دو خودرو را شاید هر روز در آمریکا ببینید، اما این ویدیو درگ بسیار خاص و ویژه است. به این دلیل که رقابت این سری بین سردمداران قدرتمند از گروه موستانگ و کامارو – 2018 Shelby GT350 و 2018 Camaro ZL1 می باشد.

درگ شورلت کامارو ZL1 و فورد موستانگ شلبی GT350

مهمتر از این مسائل، هر دو اتومبیل بطور کامل استوک هستند. هر شخصی که حتی کمترین زمان را در دنیای موستانگ و کامارا گذرانده باشد، می داند که این مسئله واقعا نادر است.

قدرت دو کوپه آمریکایی چقدر است؟

با پیگیری دقیق اعداد بدست آمده، متوجه می شویم که کامارو به راحتی در این رقابت ها برنده می شود. ZL1 یک هیولای 650 اسب بخاری (485 کیلووات) است که با یک موتور سوپر شارژ LT4 V8 تجهیز شده است، در حالیکه موتور 5.2 لیتری 526 اسب بخار (392 کیلو وات) مدل GT350 از نوع V8 تنفس طبیعی است.

درگ شورلت کامارو ZL1 و فورد موستانگ شلبی GT350درگ شورلت کامارو ZL1 و فورد موستانگ شلبی GT350

حقایق گفته شد و در بسیاری از مقایسه های انجام شده ، کامارو در هر زمانی در صدر جدول بوده است. البته، اعداد همیشه کل داستان را نمی گوید، مخصوصا وقتی که با یک مسابقه جهانی روبرو باشید، درست است؟

ما به طور معمول شما را به دیدن ویدئو راهنمایی می کنیم تا بتوانید نتیجه مهیج را همانطور که ما حس کرده ایم، شما هم تجربه کنید. اما باید بگوییم که متاسفانه این دفعه Mustang برنده نیست. ما تصدیق می کنیم که شلبی می تواند شروع خوبی را در برابر ZL1 داشته باشد، اما کامارو در فاصله زمانی طولانی تر شلبی را مغلوب خواهد کرد. ما کمی هیجان زده هستیم تا ویدیو را ببینیم.

درگ شورلت کامارو ZL1 و فورد موستانگ شلبی GT350

خوشبختانه برای طرفداران فورد، یک GT500 جدید برای موستانگ به زودی عرضه خواهد شد و حداقل 700 اسب بخار خواهد داشت. این نسخه باید به اندازه کافی قدرتمند باشد تا این آرم بیضی آبی بتواند دوباره ادعای پادشاهی مسابقه شتاب 400 متر (Drag) را بدست بیاورد، یا حداقل تا زمانی که شورلت دوباره نتواند از آن عبور کند.

منبع : Motor1.com

در ویدئو زیر از درگ شورلت کامارو ZL1 و فورد موستانگ شلبی GT350 لذت ببرید

 

مطالب مرتبط :

شورلت کامارو Zl1 در برابر دوج چلنجر دیمون

فورد موستانگ 1965 بازسازی شده یک میلیون دلاری