مسابقه درگ لامبورگینی آونتادور و پورشه 911 GT2

از مسابقه درگ لامبورگینی آونتادور و پورشه 911 GT2 لذت ببرید!

رانندگی با لامبورگینی آونتادور فرصتی هست  که گیر هر کسی نمی آید. حالا تصور کنید پورشه 911 gt2 rs رو هم به آن اضافه کنیم. تجربه خارق العاده ای می شود. حالا تصور کنید یک فرودگاه خالی تو سوئیس رو هم داشته باشید که بتوان همه قدرت این سوپر اسپرت ها را آنجا آزاد کرد، این دیگر نهایت خوشبختی است. همه این موارد در این ویدئو موجود است. در این ویدئو این دو سوپر خودرو چند مسابقه درگ با هم برگزار می کنند.

میزبان برنامه، لوک، اعتراف می کند که این اولین مسابقه درگش هست و البته کارش را با آونتادور S شروع می کند. بعد از اینکه کمی در خودرو چرخید، بالاخره می فهمد که چطور باید سیستم لانچ کنترل را فعال کند و آماده رانندگی با این ابرماشین شود. به گفته لوک شتاب اولیه سوپر اسپرت ایتالیایی به قدری زیاد بود که بعد از شروع کار سرش درد گرفت!

درگ لامبورگینی آونتادور و پورشه 911 GT2

بعد از تست اولیه، لوک کنار رفیقش که سوار 911 GT2 RS بوده، روی خط شروع قرار می گیرد. آونتادور شتاب خارق العاده خودش را نشان می دهد. لامبورگینی در ابتدای کار جلو می افتد، اما بعد این پورشه هست که لامبورگینی رو پشت سر می گذارد.

درگ لامبورگینی آونتادور و پورشه 911 GT2

نتیجه مسابقه دوم هم همین است. حالا وقتش است که لوک سوار پورشه شود تا رانندگی با این خودرو آلمانی را هم تجربه کند. شتاب اولیه پورشه به اندازه لامبورگینی زیاد نیست ولی خیلی زود این کمبود شتاب اولیه را جبران می کند.

روی کاغذ نمی توان فهمید چرا لامبورگینی باید اینقدر از پورشه کندتر باشد. آونتادور S با موتور V12 شش و نیم لیتری خودش، 740 اسب بخار قدرت و 690 نیوتن-متر گشتاور تولید می کند. پورشه هم با موتور شش سیلندر 3.8 لیتری تخت توئین توربو خودش 690 اسب بخار و 750 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. وزن لامبورگینی 1575 کیلوگرم بوده که 105 کیلوگرم از پورشه 1470 کیلوگرمی سنگین تر است. این آمار نشان می دهد که این مسابقه باید خیلی نزدیک به هم دنبال شود.

منبع : Motor1.com

ویدئو مسابقه درگ لامبورگینی آونتادور و پورشه 911 GT2

 

مطالب مرتبط :

درگ هیجان انگیز چلنجر هلکت و کامارو ZL1

نبرد تسلا در مسابقه درگ با سه سوپر خودرو آلمانی!

انحراف از مسیر ریچارد راولینگز در هنگام درگ !