درگ موستانگ شلبی GT500 و کامارو ZL1

نبرد بین اتومبیل های ماسل کار آمریکایی هرگز به پایان نمی رسد، اما آیا فورد قدیمی تر می تواند شورلت جدید را شکست دهد؟ با مسابقه درگ موستانگ شلبی GT500 و کامارو ZL1 هماره ما باشید تا پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

آخرین باری که شاهد یک مسابقه ی یک چهارم مایلی (مسابقه درگ) بین Ford Mustang / Chevrolet Camaro بودیم، نماد پاپیونی شکل (اشاره به شورلت کامارو) توانست آرم بیضی شکل آبی (منظور فورد موستانگ) را شکست دهد.

درگ موستانگ شلبی GT500 و کامارو ZL1

در آن مسابقه خودروها مدل 2018 بودند و صادقانه باید گفت اختلاف جدی بین آنها وجود داشت – یعنی خودرویی با قدرت 650 اسب بخار (485 کیلووات) و سوپر شارژر V8 با نام تجاری Camaro ZL1 در برابر موتور دمش طبیعی 526 اسب بخاری (392 کیلو وات) از شلبی GT350 قرار گرفته بود. اما این بار، ما یک ZL1 دیگر داریم اما رقیب آن یک Shelby GT500 سوپر شارژ است.آیا زمان برای فورد به عقب بر خواهد گشت؟

قبل از  آنکه طرفداران موستانگ با توجه به سابقه Shelby به خود ببالند، بهتر است نگاهی دقیق به خودرویشان در این کلیپ بیندازند. تماشاگران مشتاق و طرفدار این خودرو به راحتی متوجه می شوند که جلو پنجره و دریچه های ورودی هوا در این خودرو شبیه طراحی مدل های 2013-2014 نیست و به قبل از سال 2012 برمی گردد.

جزئیات شلبی GT500 این مسابقه

در واقع، صاحب این موستانگ در قسمت نظرات ویدئوی پست شده و همینطور صفحه یوتیوب خود، در واقع آن را یک مدل 2011 معرفی می کند. این بدان معنی است که ما با یک شلبی 662 اسب بخار (494 کیلو وات)روبرو نیستیم، بلکه یک نسخه 550 اسب بخاری (410 کیلو وات) را در اختیار داریم.

ما دقیق نمی دانیم که چه نوع بهبودهایی برای قدرت این نسخه اعمال شده، اما گفته می شود که دنده های 4:10 به طوری تنظیم شده اند که باعث شتاب گیری بهتر شلبی در مسیر مسابقه می شوند.(تغییرات و بهبودهایی در گیربکس موستانگ رخ داده است)

راننده Mustang گیربکس این کوپه شلبی را به یک جعبه دنده دستی و شش سرعته تغییر داده است که خروجی موتور را به نسبت اتومات کمی بیشتر کرده است. البته این بدان معنی است که احتمال اینکه برای راننده خطاهای بیشتری رخ دهد وجود دارد و در نتیجه ممکن است در تعویض دنده اشتباهی صورت گیرد. گرچه خوشبختانه چنین اتفاقی رخ نداد و راننده موستانگ در تعویض دنده ها اشتباهی مرتکب نشد.

با توجه به این اطلاعات جدید، فکر می کنید رقابت بین فورد و شورلت چگونه خواهد بود؟

 

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

نبرد شورلت کامارو ZL1 و فورد موستانگ شلبی GT350

نسخه جدیدی از فورد موستانگ معرفی شد