آشنایی با تکنولوژی دوربین عقب لکسوس

لکسوس ES آینه ­های عقب را با دوربین جایگزین می­کند که به نظر می­رسد اتفاق شگفت ­انگیزی باشد! در این بخش قصد داریم شما را با تکنولوژی دوربین عقب لکسوس آشنا سازیم، لطفا با ما همراه باشید.

تکنولوژی دوربین عقب لکسوس

این دوربین ­ها را می ­توان بنا به شرایط تنظیم کرد و زوایای دید مناسب و دلخواه را به دست آورد.

خودروسازان عموما از تکنولوژی های روز و بسیار پیشرفته در محصولات برتر حوزه خود استفاده می­ کنند و برخی از ویژگی ­های آن را به وسائل و محصولات ارزان­تر خود منتقل می­ کنند اما لکسوس با تعبیه دوربین­ های عقب (به جای آینه های مرسوم) از اکتبر در سری ES sedan خود که جزو خودروهای رده پایین تر است، بر خلاف این رسم کلی عمل کرده است. متاسفانه بر اساس مقرراتی که در دنیا وجود دارد استفاده از این خودرو با این تکنولوژی پیشرفته در حال حاضر تنها در ژاپن امکان­ پذیر است.

تکنولوژی دوربین عقب لکسوس

لکسوس این دوربین ­ها را آینه دیجیتال بیرونی نامیده است. میله ­های باریک دوربین ­ها در جایی که معمولا آینه قرار داشته، ظاهر می ­شوند و شرکت مدعی است که اندازه کوچک این میله ­ها باعث می­ شود زاویه دید بیرونی افزایش یافته و نویز ناشی از باد کاهش یابد. صفحه نمایش ­های 5 اینچی مربعی شکل در هر طرف کابین، تصاویر دوربین را نمایش می­ دهند.

تکنولوژی دوربین عقب لکسوس

از مزایای استفاده از دوربین به جای آینه­ های سنتی مرسوم، قابلیت سازگاری و وفق­ پذیری است. هنگامی که راننده چراغ راهنمای چشمک ­زن را فعال می­کند، دید دوربین با کوچک­ نمایی وسیع­تر شده و هر آن­چه را که اطراف وسیله نقلیه وجود دارد بهتر نمایش می دهد. اگر مانیتورینگ نقطه کور وسیله­ ای را تشخیص دهد که راننده قادر به دیدن آن نباشد، دوربین مناسب به گونه­ ای تنظیم می­شود که وسیله ­ای که در نقطه کور راننده قرار گرفته قابل رویت­ تر باشد. ترفندهای مشابهی وجود دارند که دید راننده را هنگام دنده عقب گرفتن بهبود می­ بخشند. راننده ­ها می­ توانند به صورت دستی تنظیمات مربوط به محدوده دید خود را تنظیم کنند.

تکنولوژی دوربین عقب لکسوس

با وجود این دوربین ­ها رانندگی در شب هم ایمن ­تر می­­ شود چون با افزایش کیفیت تصویر، تصویر روشن­ تر و واضح­ تری در اختیار راننده قرار می­ گیرد که به مراتب بهتر از تصاویر استانداردی است که آینه ­های معمول منعکس می­کردند.

تکنولوژی دوربین عقب لکسوس

لکسوس این دوربین ­ها را داخل تورفتگی­ های مناسب تعبیه کرده است و شرکت مدعی است که این طراحی برای قرارگیری دوربین، لنز آن را از گزند باران و برف در امان نگاه می­ دارد. ویدئوی شرکت همچنین پیشنهاد می­دهد که به عنوان یک راه حل مازاد، ناحیه قرار گرفتن دوربین حرارت داده شود تا از تاثیر هوای سرد بر صفحه نمایش جلوگیری به عمل آید.

سایر خودروسازان هم برنامه دارند که این دوربین ­ها را به خودروهای خود اضافه کرده و آن را روانه بازار کنند. به عنوان مثال، آئودی در نظر دارد که این دوربین ­ها را در آینده در مدل شاسی­ بلند الکتریکی E-Tron ارائه دهد. علاوه بر این، مرسدس بنز هم برای کامیون کشنده خود (Actros) یک سیستم در نظر گرفته است که شامل یک جفت صفحه نمایش بزرگ 15 اینچی روی هر پایه است. ادعا شده است که حذف آینه­ ها از وسائل نقلیه بزرگ، صرفه­ جویی در سوخت را تا 5 درصد افزایش خواهد داد.

منبع : Motor1.com

ویدئو معرفی تکنولوژی دوربین عقب لکسوس

 

مطالب مرتبط :

لکسوس ES 2019 قیمت گذاری شد

آیا شاسی بلند جذاب لکسوس LQ تولید خواهد شد؟

در مورد لکسوس UX جدید بیش تر بدانیم

چراغ های مرسدس بنز با شما حرف می زند!

ساخت فناوری پیشگیری از تصادف برای موتورسیکلت