حضور مزدا RX-9 جدید در آلمان

سری های RX کمپانی مزدا از جمله محبوب ترین خودروهای اسپرت دهه های اخیر بازار بوده اند. کمپانی ژاپنی مذکور چند سالی است تولید RX را متوقف کرده است اما اخیرا شنیده ها حاکی از آن است که مزدا در پی توسعه این سری بوده و به تازگی نیز نمونه ای از مزدا RX-9 جدید با پوششی استتار شده در اطراف پیست نوربرگ رینگ آلمان مشاهده شده است.

دیده شدن مزدا RX-9 جدید در آلمان

مزدا قصد دارد با احیای مدل مذکور، با توانی مضاعف به بخش خودروهای اسپرت برگردد و افتخارات گذشته خود را تکرار نماید.

اطلاعاتی اندک از خودروی در حال تست مزدا

خودرویی که در حال گذراندن تست و آزمایش فنی در خارج از پیست است به لحاظ طراحی ظاهری تفاوت محسوس و چندانی با مدل قبل از آن یعنی RX-8 ندارد اما اگر بیش تر و دقیق تر به جلوی مزدا RX-9 نگاه کنیم در می یابیم که این خودرو دارای مجموعه ای از لوله های موقت است که پشت جلو پنجره خاص کمپانی مزدا پنهان گشته اند. همچنین ستون های اضافی نیز در اطراف شیشه های جلوی مدل مذکور قابل مشاهده بوده و در داخل کابین آن نیز دستگاه هایی همچون مسافت سنج قرار گرفته است.

دیده شدن مزدا RX-9 جدید در آلمان

گرچه این مدل مشاهده شده اطلاعات دقیق و ملموسی پیرامون نسل جدید سری RX نمی دهد اما با این وجود شواهد حاکی از آن است این خودرو قرار است با ساختاری دیفرانسیل عقب و پیشرانه ای که در جلوی خودرو نصب گردیده به بازار عرضه شود.

بسیاری از کارشناسان و متخصصان صنعت خودرو بر این باور هستند که نمونه تولیدی دیده شده از مزدا RX-9 دیده شده در اروپا، به احتمال قوی نسخه ای پیش تولید بوده و  به منظور مهندسی و توسعه تکنولوژی های جدید پیشرانه در حال گذراندن آزمایشات جاده ای است.

دیده شدن مزدا RX-9 جدید در آلمان

باید منتظر ماند و دید مزدا قرار است کجا و در چه تاریخی از خودروی اسپرت جدید خود رونمایی کند.

منبع : خبر خودرو