راندن کامیون توسط ولادیمیر پوتین به مناسبت افتتاح پلی در کریمه

راندن کامیون توسط ولادیمیر پوتین بر روی پلی میان روسیه و کریمه و ارتشی از کامیون ها که بدنبال او می آمدند یکی از جالب ترین خبرها در این روزها گردیده است!

این پل باریک به طور رسمی Kerch نامیده می شود. رسانه های روسیه تحت حمایت کرملین از آن به عنوان “هنر سازندگی قرن” نام بردنده اند. در حقیقت، این جاده 19 کیلومتر (11.8 مایل) است که سرزمین اصلی روسیه را به سرزمینی که در سطح بین المللی از آن به عنوان کریمه بخش اشغال شده غیر قانونی یاد می کنند، پیوند می دهد.

راندن کامیون توسط ولادیمیر پوتین به مناسبت افتتاح پلی در منطقه کریمه

یک قسمت از پل به طور رسمی در روز سه شنبه برای تردد افتتاح شد. انتظار می رود که در انتهای پروژه، این پل دارای ظرفیت گذراندن 40،000 ماشین در روز و حمل 14 میلیون مسافر و 13 میلیون تن بار برای بارگیری در سال باشد.

رئیس جمهور روسیه ، دلیل اصلی سرعت ساخت پل

افتتاح بخشی از پل با تمام هیاهویی که به پا کرده بود، انجام شد. دلیل اصلی این همه پیشرفت در چندین ماه سعی و تلاش، درخواست کاخ کرملین بوده است. سرپرستی که در پشت صحنه برای پس گرفتن کریمه در سال 2014 اقدام کرد، کسی نبود جز ولادمیر پوتین که در آن موقع، همزمان هزاران سرباز سبز پوش، این ایالت اوکراین را مورد هجوم قرار داده بودند. (اوکراین و روسیه از نظز موقعیت جغرافیایی بسیار به یکدیگر نزدیک هستند).

راندن کامیون توسط ولادیمیر پوتین به مناسبت افتتاح پلی در منطقه کریمه

رئیس جمهور روسیه در یک حرکت نمادین، برای نشان دادن اتحاد و  پیروی از میلیونها پیروانش سوار بر یک کامپیوتر نارنجی کاماز (Kamaz) شد و با کامیون های مشابه اما با رنگ های متفاوت که در پشت سر او حرکت میکردند، بر روی پل شروع به مانور و حرکت کرد.

Sputnik به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین می گوید که ” هنگامی که پوتین خود این پروژه را آغاز کرد. بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که این کار غیر ممکن است”.

“بنابراین این روز ، یک روز بسیار مهم از این نقطه نظر و دارای شرایط عملی و نمادین است.”

راندن کامیون توسط ولادیمیر پوتین به مناسبت افتتاح پلی در منطقه کریمه

از لحاظ جغرافیایی،این پل جدید تنها ارتباط زمینی بین بخش عمده ای از روسیه و شبه جزیره دریای سیاه است که تا قبل از آن، اگر روس ها می خواستند وارد کریمه شوند، باید با قایق یا از طریق عبور از اوکراین این کار را انجام میدادند.

منبع : autoevolution.com

ویدئوی زیر کامیون سواری رئیس جمهور روسیه را نشان می دهد

مطالب مرتبط :

تولید کامیون تسلا سمی با مشکلاتی همراه است