نتایج تست تصادف تسلا مدل 3

سازمان NHTSA تست تصادف تسلا مدل 3 را به تازگی به پایان رسانده و نتایج آن را منتشر کرده است. تسلا مدل 3 توانست در زمینه ایمنی در تمام بخش ­ها، درجه پنج ستاره را دریافت کند.

تست تصادف تسلا مدل 3

اداره ملی ایمنی جاده ای ایالات متحده (NHTSA) نسخه دیفرانسیل عقب این خودرو الکتریکی را در حالت معمول استفاده از باتری و در بخش ­های زیر تست کرده است: تصادف از سمت راننده، از سمت مسافر کنار راننده، از سمت جانبی (راننده و مسافر عقب)، از قطب جانبی و تصادف ­هایی که تمام خودرو را وارونه می­ کنند (چپ کردن خودرو). پیش از این، مدل­ S و مدل X این خودروساز آمریکایی هم در این آزمون ها موفق به کسب درجه پنج ستاره شده بودند.

موسسه بیمه ایمنی جاده ­ای هنوز برای تسلا مدل 3 درجه­ بندی کاملی برای تمام بخش ­ها و قسمت­ ها منتشر نکرده است اما برای چراغ جلو به این خودرو نمره “قابل قبول” و برای ایمنی جلوگیری تصادف از قسمت جلو به آن نمره بالای “عالی” را داده است. این خودرو در هر دو تست 12 مایل (19 کیلومتر) بر ساعت و 25 مایل (40 کیلومتر) بر ساعت قادر به جلوگیری از تصادف می­­ باشد. مدل 3 شامل یک سری امکانات پیشرفته در زمینه ایمنی است، از جمله: هشدار تصادف از قسمت جلو، هشدار انحراف از مسیر و ترمز خودکار اضطراری.

این نتایج بعد از فشارهای اخیر، خبر خوبی برای تسلا هستند. این خودروساز به دلیل عدم موفقیت در رسیدن به اهداف اولیه خود در ساخت مدل 3 و ساخت آن در یک خط مونتاژ خارج از کارخانه، بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بود. در اوایل همین ماه مدیر عامل شرکت Elon Musk در توییتر خود نوشت: “رفتن از جهنم تولید به جهنم آماده سازی تحویل مدل 3”. اما همین هم در نوع خود پیشرفتی برای این برند به حساب می ­آید.

منبع : Motortrend.com

تست تصادف از کنار تسلا مدل 3

 

تست تصادف از جلو تسلا مدل 3

 

مطالب مرتبط :

خودرو جدید تسلا ؛ مهمان ویژه نمایشگاه بازل

تسلا مدل 3 جدید قیمت گذاری شد

موفقیت ولوو XC40 و فورد فوکوس در تست تصادف

نتایج ضعیف تویوتا سی ینا در تست تصادف IIHS

تست تصادف آلفارومئو استلویو و سیتروئن C3