رقابت بین هوندا NSX و نیسان GT-R

از نظر شما در رقابت بین هوندا NSX و نیسان GT-R کدام یک در تست درگ (شتاب صفر تا 400 متر) سریعتر است؛ سوپر اسپرت نیسان یا هوندا ؟

آقای Carwow به تازگی موفق شده عملکرد دو غول ژاپنی را بسنجد. در یک طرف این مقایسه، نیسان GT-R قرار گرفته که به تازگی اصلاحات زیادی بر روی آن صورت گرفته  است (هرچند که تقریبا یک دهه از حضور آن در بازار میگذرد) و در طرف دیگر، رقیبش هوندا NSX قرار گرفته که زمان زیادی نیست که به بازار عرضه شده است.

رقابت بین هوندا NSX و نیسان GT-R ؛ نبرد دو اژدهای ژاپنی

این دو خودرو باید سه چالش را پشت سر بگذارند: یک مسابقه درگ یک چهارم مایل سنتی (شتاب صفر تا 400 متر)، حرکت از صفر تا 50 مایل در ساعت (80 کیلومتر در ساعت) و فاصله ترمز تا نقطه توقف 70 مایل در ساعت (113 کیلومتر در ساعت).

تکنولوژی های جدید دو خودرو

نیسان GT-R از فن آوری های فوق پیشرفته ای به همراه یک موتور 6 سیلندر تویین توربو و سیستم تمام چرخ متحرک بی نظیر بهره می برد. امروزه القاء اجباری در میان اینگونه وسایل نقلیه سریع امری رایج به حساب می آید و این کمپانی نیز  سیستم سنتی چرخ عقب متحرک را  همانند کمپانی بی ام دبلیو که از سیستم تمام چرخ متحرک در مدل های M5 و نسل بعدی M3 استفاده می نماید جایگزین کرده است.

رقابت بین هوندا NSX و نیسان GT-R ؛ نبرد دو اژدهای ژاپنی

اما NSX به همراه پکیج کمکی هیبرید و موتور وسط 6 سیلندر بای توربو خود نشان دهنده سطح جدیدی از عملکرد است. این کوپه نیز از سیستم تمام چرخ متحرک بهره می برد، اما از موتورهای الکتریکی برای چرخش محورهای خود استفاده می نماید، نه از قدرت موتور احتراق داخلی و میله های ترکیبی و دیفرانسیل هایی که همانند دیفرانسیل GT-R می باشند.

رقابت بین هوندا NSX و نیسان GT-R ؛ نبرد دو اژدهای ژاپنی

مشخصات و عملکرد فنی ژاپنی ها

در رقابت بین هوندا NSX و نیسان GT-R باید به این نکته توجه داشت که از نظر قدرت خروجی، این دو خودرو، قدرتی دقیقا مشابه هم دارند. مدل به روز شده GT-R از توانی معادل 565 اسب بخار (421 کیلووات) و گشتاور 467 پوند فوت بهره می برد (633 نیوتن متر). این خودرو تنها در 2.7 ثانیه می تواند به سرعت 60 مایل در ساعت دست یابد، که برای وسیله نقلیه ای با وزن 2933 پوند (1،784 کیلوگرم) قابل توجه است.

رقابت بین هوندا NSX و نیسان GT-R ؛ نبرد دو اژدهای ژاپنی

NSX دارای توان 573 اسب بخار (427 کیلو وات) و گشتاوری معادل 476 پوند فوت (645 نانومتر) است. و در  3 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت (96 کیلومتر در ساعت) می رسد. با وجود داشتن مجموعه ای پیچیده از موتورهای الکتریکی و باتری، هوندا دارای وزنی کمتر از  3،803 پوند (1،725 کیلوگرم) است.

منبع : motor1.com

پس از این معرفی کوتاه دو خودرو NSX و GT-R اکنون می توانید منازعه بین این دو سوپر اسپرت شرقی را تماشا کرده و از هیجان بالای آن لذت ببرید.

مطالب مرتبط:

بررسی نیسان مورانو2018

هوندا سیویک هاچ بک 2017