رکورد سرعت 239 کیلومتر دوچرخه به کمک پورشه کاین

رکورد سرعت 239 کیلومتر دوچرخه به کمک پورشه کاین را ، جدیدترین رکورد در زمینه ثبت سرعت توسط دوچرخه است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

دوچرخه ­ها و اتومبیل ­ها با هم ترکیب نمی ­شوند. در نود درصد موارد رانندگان اتومبیل و دوچرخه ­سوارها به دلایل مختلف بر سر حق تقدم و حق پارک دچار عصبانیت و درگیری می ­شوند که اغلب این موارد برخوردهای سبکی هستند و به ناسزاگویی و حرمت­ شکنی و تکان دادن دست و سر ختم می­ شوند. اما در موقعیت ­هایی هم دو طرف می­ توانند کمک حال هم باشند. مثلا در اینجا به این پورشه کاین توربو نگاه کنید که چگونه به یک دوچرخه­ سوار کمک می­کند تا به لطف فیزیک ساده به یک رکورد جهانی جدید دست یابد.

رکورد سرعت 239 کیلومتر دوچرخه به کمک پورشه کاین

تکنیک­های Drifting و خلا از پشت (یا slipstreaming)، تکنیک­ هایی هستند که اغلب در مسابقات موتورسواری و اتومبیل ­رانی برای کم کردن اثر درگ بر موتور/ اتومبیل استفاده می­ شوند. این تکنیک ­ها به افزایش سرعت هر دو وسیله کمک می­ کنند؛ در اینجا هم نیل کامپل دوچرخه ­سوار سعی کرده است با استفاده از این تکنیک و حرکت پشت سر اتومبیل کاین توربو سرعت خود را افزایش دهد و توانسته است سرعت 149 مایل بر ساعت (239 کیلومتر بر ساعت) را به عنوان رکورد جدید سرعت اروپا به نام خودش ثبت کند.

رکورد سرعت 239 کیلومتر دوچرخه به کمک پورشه کاین

کامپل که پیش از این هم رکورد سرعت را با سرعت 135 مایل بر ساعت (217 کیلومتر بر ساعت) در اختیار داشت، در این­جا تا قبل از جدا شدن دوچرخه­ اش از خودرو به کمک این پورشه کاین به سرعت 105 مایل بر سرعت (168 کیلومتر بر ساعت) دست یافت و پس از جدا شدن از خودرو توانست با رکاب زدن سرعت خود را تا 149 مایل بر ساعت (239 کیلومتر بر ساعت) افزایش دهد. کاین به دلیل پنل بزرگی که برای بکسل دوچرخه به پشتش بسته شده است، کند شده و در نتیجه سرعت کامپل را هم کاهش داده است اما از طرفی این تجهیزات بکسل و دوربین که به پشت پورشه متصل شده­ اند، به کاهش نیروی درگ وارده بر کامپل کمک کرده ­اند.

رکورد سرعت 239 کیلومتر دوچرخه به کمک پورشه کاین

با اینکه رکورد 149 مایل بر ساعت کامپل چشمگیر بوده و رکورد اروپا محسوب می­ شود اما رکورد جهان 183 مایل بر ساعت (249 کیلومتر بر ساعت) است که یکشنبه گذشته توسط دنیس مولر کورنک و درBonneville Salt Flats به ثبت رسیده است. ویدئویی که از این ثبت رکورد در دست است دنیس را سوار بر دوچرخه پشت سر یک وسیله نقلیه ناشناخته نشان می­ دهد که به هر حال حتما وسیله بسیار سریعی است.

رکورد سرعت 239 کیلومتر دوچرخه به کمک پورشه کاین

البته نباید از ارزش کار کامپل کاست؛ دستیابی به سرعت 149 مایل بر ساعت (239 کیلومتر بر ساعت) با یک دوچرخه بسیار خطرناک به نظر می ­رسد اما کامپل هم یک دوچرخه­ سوار بسیار با تجربه است؛ هر چند کاری که انجام داده دیوانگی محض بوده است.

منبع : Motor1.com

ویدئو رکورد سرعت 239 کیلومتر دوچرخه به کمک پورشه کاین توربو را تماشا کنید

 

مطالب مرتبط :

تحقیر لامبورگینی در مسابقه درگ با پورشه

مقایسه پورشه ماکان توربو و آلفارومئو استلویو

پورشه 911 GT2 RS باز هم رکورد زد !

ساخت فناوری پیشگیری از تصادف برای موتورسیکلت