سرویس تحویل غذای خودران فورد

با سرویس تحویل غذای خودران فورد بیشتر آشنا شوید.

فورد می خواهد بداند چگونه مردم با خودروهای خودران ارتباط برقرار می کنند، حتی اگر این ون واقعا خودران نباشد ! از این رو سرویس تحویل غذا خود را از طریق خودروهای آزمایشی خودران راه اندازی کرده است.

سرویس تحویل غذای خودران فورد به صورت آزمایشی راه اندازی شد

فورد در میان چالش با خودروسازان زیادی است که برای ساخت وسایل نقلیه خودران رقابت می کنند و به جای طراحی و کار برروی سنسورها یا الگوریتم ها برای ایجاد این آپشن، آزمایش جدید Blue Oval را با همکاری سرویس تحویل غذا Postmates در میامی بر روی نحوه تعامل افراد با این مدل خودروها را بررسی می کند. به طوریکه مردم ساندویچ های خود را از این خودروها تحویل می گیرند

ناوگان آزمایش وسایل نقلیه فورد Transit Connect ، ناظر عملکرد این خودرو خودران هستند، اما در واقع یک راننده در فرمان وجود دارد مانند هر ون دیگری ! ولی موردی که باعث ویژگی خاص این وسایل نقلیه می شود ، نربوط به عقب آن است.  هنگامی که مردم از رستوران های مشخصی از میامی سفارش غذا می دهند، آنها می توانند از وسایل نقلیه آزمایشی استفاده کنند.

سرویس تحویل غذای خودران فورد به صورت آزمایشی راه اندازی شدسرویس تحویل غذای خودران فورد به صورت آزمایشی راه اندازی شد

وقتی غذا آماده شد، یک کارمند رستوران به داخل ون Transit می رود و یک کد را به یک صفحه لمسی می دهد تا یکی از قفسه های عقب و یا درب عقب اتومبیل باز شود. هنگامی که Transit به مقصد خود می رسد، فرد منتظر غذا یک پیام متنی را دریافت می کند. پیشنهادات صوتی و چراغ های بکار رفته در این خودرو، خریدار را به قفسه درست هدایت میکند. مشتری گرسنه کد را وارد میکند و غذای خود را برمیدارد!

میامی، مرکز توسعه خودروهای بدون راننده فورد

فورد از میامی به عنوان مرکز توسعه خودروهای خودران خود استفاده می کند. به عنوان مثال، قبلا نیز از مدل های آزمایشی خودران خود برای تحویل پیتزا Dominos بهره می برد.

سرویس تحویل غذای خودران فورد به صورت آزمایشی راه اندازی شد

Blue Oval معتقد است که شهر فلوریدا نقطه ای ایده آل برای توسعه این فناوری است زیرا آب و هوا در آنجا عالی است. بعلاوه دهمین شهر پرجمعیت در جهان است و میامی بخاطر ترافیک زیادی آن  جای گفتگو و تبادل نظر دارد.

Blue Oval قصد دارد تا یک خودرو خودران سطح 4 را برای سال 2021 آماده داشته باشد، اما این مدل فقط بعنوان خودروی پخش کننده خواهد بود (مانند همین نمونه کار شده). با این حال، فورد اطمینان ندارد که تکنولوژی فروش به مصرف کنندگان تا قبل از سال 2026 ساخته شود.

منبع : Motor1.com

در پایان ویدئو مربوط به این سرویس آزمایشی فورد را مشاهده فرمایید

مطالب مرتبط :

رونمایی از فورد موستانگ شلبی GT350 مدل 2019