سیتروئن C5 Aircross مدل 2019 نسخه اروپا رونمایی شد.

به تازگی سیتروئن C5 Aircross مدل 2019 نسخه اروپا رونمایی شد و اواخر سال عرضه خواهد شد.

سیتروئن C5 Aircross جدید در نمایشگاه خودروی شانگهای سال گذشته رونمایی شده بود. .C5 Aircross به عنوان مدل جدید و گل سرسبد برند فرانسوی، بر اساس معماری و پلت فرم مدولار (پیمانه ای) EMP2 گروه PSA طراحی شده است و در حال حاضر هم رتبه با مدل هایی نظیر C4 Picasso و Grand C4 Picasso، پژو 3008 و 5008 است و در واقع رقبای آنان محسوب می شود.

این خودرو 4.50 متر طول دارد و فاصله آن از زمین 230 میلیمتر است.ویژگی های کلیدی و برجسته این طراحی عبارتند از ظرفیت صندوق عقب آن – که 580 لیتر در حالت عادی است و با جمع شدن صندلی های عقب به 720 لیتر می رسد.

علاوه بر این سیستم تعلیق ضربه گیر هیدرولیک استفاده شده است که سواری نرم تر و آرام تری را به سرنشینان القا میکند. سیتروئن می گوید C5 Aircross مجهز به 20 سیستم رانندگی کمکی است، از جمله توانایی رانندگی مستقل سطح 2!!! یکی از ویژگی های مهم سیستم کمک راننده این شاسی بلند، ترکیبی از کنترل کروز انطباقی و سیستم های نگهدارنده در لاین (خط) است که با کمک این آپشن، راننده میتواند با خیال راحت هدایت خودرو را در بزرگراه ها به آن واگذار کند.

فضای داخلی سیتروئن جدید

همچنین یک صفحه ابزار دیجیتال 12.3 اینچ TFT و یک صفحه نمایش لمسی 8.0 اینچی مرکزی در داخل کابین طراحی شده است ، مانند نمونه های پژو 3008 و 5008، که البته همراه با فناوری های جدید مانند شارژ گوشی های هوشمند بی سیم و سیستم ConnectedCam که در C3 smaller هم عرضه شده بود.

C5 Aircross جدید مانند پژو 5008 دارای صندلی سه نفره عقب است که به طور مستقل جلو، عقب و یا خم می شوند.از نظر شخصی سازی، سیتروئن می گوید C5 Aircross با 30 ترکیب بیرونی – از جمله هفت نوع رنگ بدن، با آپشن سقف سیاه و سه پکیج از رنگ متفاوت، عرضه خواهد شد.

همچنین پنج “دیزاین” داخلی برای این خودرو فرانسوی در نظر گرفته شده است. برای اروپا، C5 Aircross با موتورهای بنزینی و دیزلی، از 130 اسب بخار تا 180 اسب بخار در دسترس خواهد بود. گیربکس آن نیز از نوع هشت سرعته اتوماتیک است. در اواخر سال 2019 میلادی ، C5 Aircross اولین مدل سیتروئن خواهد بود که با یک پیشرانه پلاگین هیبرید در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

SUV جدید در “پایان سال 2018” در اروپا عرضه می گردد و تولید آن در کارخانه Rennes-La Janais در فرانسه انجام خواهد شد.

منبع : Caradvice.com.au

 

مطالب مرتبط :

تست تصادف آلفارومئو استلویو و سیتروئن C3