برنامه ریزی برای تولید شاسی بلند بوگاتی

به گفته مدیر مسئول بوگاتی این برند به دنبال ساخت یک شاسی بلند همراه با نیرو محرکه هیبریدی است. البته وی اظهار کرد ساخت شاسی بلند بوگاتی با پیشرانه 16 سیلندر همچون دیگر محصولات این برند، هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

شاسی بلند بوگاتی

ماه گذشته، استفان وینکلمن (Stephan Winkelmann)، رئیس کمپانی بوگاتی مدعی شد که این برند به دنبال توسعه خط تولید خود است. با این حال، اضافه کردن یک مدل جدید به خودروهای این برند معتبر به زمان نیاز دارد. به گفته وینکلمن، گروه تجاری فولکس واگن به دنبال سرمایه ­گذاری در بخش خودروهای تمام الکتریکی و خودران است اما بوگاتی اهداف دیگری در سر دارد. وینکلمن در حاشیه نمایشگاه پاریس و در گفتگو با اخبار خودروسازی اروپا اعلام کرد: فولکس واگن برای انجام چنین سرمایه ­گذاری باید دلایل قانع کننده ای برای سهامداران ارائه دهد.

شاسی بلند بوگاتی

وینکلمن افزود بوگاتی برای اتفاقات بزرگتری آماده شده است، هر چند امروزه موتور 16 سیلندر در قلب این برند قرار گرفته اما مطمئنا این شرایط همیشگی نخواهد بود.

شایعات در مورد مدل دوم (احتمالا یک سدان) سال ­ها وجود داشتند و حتی عکسی هم در این زمینه منتشر شده بود که شبیه یک بوگاتی سدان بود. اما در حال حاضر شایعه مربوط به سدان یک شایعه قدیمی محسوب می­ شود و با توجه به استقبال مشتریان از شاسی بلندها و کراس اوورها، شایعات حول ساخت یک شاسی بلند یا کراس اوور قدرت گرفته است. مطمئنا یک سدان 16 سیلندر هم خریدارانی دارد اما خب شرایط برای فروش یک بوگاتی کراس اوور یا شاسی بلند بهتر پیش خواهد رفت. وینکلمن مدعی شده است که یک بوگاتی شاسی بلند به راحتی می تواند با خودروهای بنتلی بنتایگا و رولزرویس کولینان رقابت کند.

شاسی بلند بوگاتی

با این حال، این موارد برای اینکه بوگاتی بتواند سهامداران را به سرمایه گذاری روی مدل دوم متقاعد کند، کافی نیستند. با اینکه موتور W-16 یک معجزه مهندسی به حساب می آید اما در دنیای امروز که مقدار مصرف سوخت و پذیرش اجتماعی از جایگاه ویژه ­ای برخوردار است، این موتور خیلی هم قابل پذیرش نیست. وینکلمن در مصاحبه خود گفت که استفاده از نیروی محرکه هیبریدی هم می تواند بخشی از برنامه های آینده این برند باشد.

شاسی بلند بوگاتی

ساخت یک کراس اوور یا شاسی بلند هیبریدی حساسیت هایی هم به دنبال دارد. ممکن است در این مدل ها دیگر موتور W-16 وجود نداشته باشد اما یک پیشرانه هیبریدی بدون اعمال هزینه اضافه می تواند عملکرد خودرو را بهبود داده و با موتور 16-سیلندر، چرخ ­ها را کنترل کند و با توجه به محبوبیت بیشتر کراس اوورها و شاسی بلندها نسبت به سدان ها و حاشیه سود بیشتری که دارند، یک شاسی بلند بوگاتی (مثل یک ابر خودروی 482 کیلومتر بر ساعت) می تواند به توسعه سود این برند کمک کرده و راه مناسبی برای جذب سرمایه های بیشتر به حساب ­آید.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

بوگاتی دیوو 2019 یک سوپر خودرو فوق العاده!

بوگاتی در پی ساخت نسخه ای خاص از شیرون است!

از مسابقه شتاب برادران بوگاتی لذت ببرید!

صدمین بوگاتی شیرون از خط تولید این شرکت خارج شد

لگو جدید بوگاتی شیرون به زودی رونمایی می شود