شکار شاسی بلند مرسدس بنز GLB جدید در مناطق برفی

امروز تصاویری از یک خودرو با پوشش استتاری در منطقه ای در شمال اروپا دیده شد که به نظر می رسد شاسی بلند جدید است که کمپانی آلمانی مرسدس بنز در حال کار بر روی آن است. گمانه زنی ها حکایت از آن دارد این خودرو شاسی بلند مرسدس بنز GLB جدید باشد.

شاسی بلند مرسدس بنز GLB

مرسدس بنز GLB جدید در حال تست در آب و هوای سرد دیده شده و تصاویری از نمای نزدیک تر چراغ های آن منتشر شده است. GLB برخلاف GLA که سبک هاچ بک دارد، از بدنه ای کاربردی تر و جعبه ای شکل بهره می برد که یادآورGLK قدیمی است.

مرسدس بنز بنز GLK قدیمی در سال 2009 به بازار معرفی و عرضه شد و با توجه به طراحی جعبه مانندی که داشت چندان مورد استقبال مشتریان این کمپانی قرار نگرفت.

شاسی بلند مرسدس بنز GLB

این خودرو در رقابت با مدل های بی ام و X3 ، آئودی Q5 ، لکسوس RX و کادیلاک SRX حرف چندانی برای گفتن نداشت و به همین دلیل نیز کمپانی اشتوتگارتی بنز تولید آن را در سال 2015 متوقف و مدل کاملا جدید و البته با طراحی به مراتب جذاب تر GLC را جایگزین GLK نمود.

معماری و ساختار GLB جدید

گفته می شود شاسی بلند مرسدس بنز GLB جدید از پلتفرمی مشابه خانواده کلاس A جدید بهره خواهد برد.

GLB با توجه به ظاهر بزرگ تر و جعبه ای شکل خود نسبت به GLA، تمرکز بیش تری بر فضای داخلی خواهد داشت و رقیب مناسبی برای بی ام و X1، مینی کانتری من و نسل بعدی آئودی Q3 خواهد بود.

شاسی بلند مرسدس بنز GLB
تصویری رندر شده از بنز GLB جدید

هنوز تصاویری از کابین این خودرو منتشر نشده اما تصور می شود سیستم سرگرمی جدید MBUX در این خودرو نیز ارائه شود چرا که این سیستم به تدریج در طیف وسیعی از مدل های مرسدس بنز تعبیه می شود.

هنوز زمان عرضه این مدل مشخص نیست اما گفته می شود مرسدس GLB اواخر سال جاری یا اوایل سال 2019 رونمایی خواهد شد.

منبع : Khabarkhodro.com

مطالب مرتبط :

بنز G63 AMG هزار اسب بخاری در راه است