معرفی شاسی بلند هاموی با تیونینگ AG General

Hummer H1 غیرنظامی دارای، برای یک دهه و نیم دوران رانندگی خوبی بود؛ اما خب GM تولید آن را متوقف کرد. اما نسخه نظامی دارای مدت فعالیت بیشتری است … و از همه مهم تر این است که هنوز هم تولید میشود. اما در حالی که مدل اولیه از زمان معرفی خود در سال 1984 تغییری نکرده است، اما سازنده آن حال نسخه ارتقا یافته آن را رونمایی کرده است. در این مطلب شاسی بلند هاموی با تیونینگ AG General را بیشتر خواهیم شناخت.

AM General اعلام کرده است که نسخه پیشرفته NXT 360 دارای چرخهایی با قابلیت تحرک بسیار بالا است. Humvee (یا HMMWV) در نمایشگاه تجهیزات نظامی Eurosatory در پاریس به نمایش در آمد و میزان بروز رسانی آن قابل توجه است و در عین حال حفاظت بهتری را برای سرنشینان داخل خود به ارمغان می آورد.

معرفی شاسی بلند هاموی با تیونینگ AG General - خودرو ویترین

حداقل ترین ارتقا این خودرو، نصب یک موتور قدرتمند تر است. این نسخه هنوز توربو دیزل 6.5 لیتری V8 را دارد، اما به جای 190 اسب بخار (142 کیلو وات) و 380 پوند فوت (515 نیوتن متر) گشتاور که در ابتدا عرضه شد، این نسخه جدید مجهز به کنترل الکترونیکی، با 250 اسب بخار قوی (186 کیلووات) و 460 پوند فوت (624 نیوتن متر) گشتاور در دسترس است. تیونر AG General به جای یک انتقال اتوماتیک سه یا چهار سرعته، برای هاموی NXT 360 بسته شش سرعته را عرضه کرده است.

تجهیزات این هیولای خوفناک

همراه با تعلیق ارتقا یافته، شاسی بلند هاموی با تیونینگ AG General دارای ظرفیت حمل بار بیشتری است – وزن ناخالص خودرو در حال حاضر تا 15،500 پوند (7،100 کیلوگرم) است. با توجه به این که وسیله نقلیه، خود تنها حدود یک سوم آن وزن دارد، به این معناست که (از لحاظ تئوری) می تواند دو خودرو دیگر را یدک کشی کند و این کار را در سطح وسیعی انجام دهد.

معرفی شاسی بلند هاموی با تیونینگ AG General - خودرو ویترین

یک سیستم تورم تایرهای مرکزی ارتقاء یافته (در حال حاضر با دو کمپرسور)، چرخهای بزرگتر، لاستیکهای بزرگتر، ارتفاع بیشار از زمین، و افزایش زاویه دید به این معنی است که این خودرو میتواند جاهایی برود که Humvees قبلی نمی توانست!

علاوه بر این ها می تواند در برابر سلاح های قوی به لطف پیشرفت های نظامی خود،مقاومت بیشتری نشان دهد – در عین حال با حفظ همان پلت فرم زمخت ، پذیرش آرایه ای از تجهیزات (مانند کیت نظامی جدید Hawkeye 105mm Howitzer)، را بدون تغییر پایه اصلی خود داشته است. شاید بهترین نکته این است که NXT 360 را می توان نه تنها بر روی Humvees های جدید ، بلکه همچنین برای آنهایی که از مدل های قدیمی تر هاموی استفاده می کنند نیز سفارش داد.

معرفی شاسی بلند هاموی با تیونینگ AG General - خودرو ویترین

AM اندی Hove مدیر عامل شرکت NXT گفت: ” چیزی که در مورد NXT 360 منحصر به فرد است توانایی ما برای شنیدن علاقه مندی های مشتری و بهره گیری از تخصص مهندسین ما برای توسعه و ارائه راه حل بر اساس نقاط قوت است که برای پلت فرم HMMWV موفقیت آمیز بوده است، او هم چنین گفت: حفاظت آپدیت شده، ظرفیت بارگیری و هندلینگ بهتر و عملکرد برتر، آن را برای انجام عملیات در هر گونه محیط ناهموار یا شهری فراهم می کند.”

منبع : Carscoops.com

 

مطالب مرتبط :

هامر H1 Mil-Spec ، با ظاهری خوفناک معرفی شد