عملکرد بیابانی تسلا مدل ایکس

مدل X، شاسی بلند الکتریکی کمپانی آمریکایی تسلا محسوب می شود که از سال 2016 فروش آن در بازار های مهم جهانی از جمله ایالات متحده، چین و اروپا آغاز گشته است. در این مقاله به بررسی عملکرد بیابانی تسلا مدل ایکس می پردازیم و در صدد پی بردن این کنته هستیم که این شاسی بلند جذاب و برقی از قابلیت های آفرود نیز برخوردار است یا خیر.

عملکرد بیابانی تسلا مدل ایکسعملکرد بیابانی تسلا مدل ایکس

بسیاری بر این عقیده اند که مدل X صرفا یک کراس اوور است نه یک SUV. از این رو  این خودرو برای رانندگی خارج از جاده یا اصطلاحا آفرود (Offroad) ساخته نشده است. ویدئو زیر می توانید تا حدودی به این سوال پاسخ دهد. البته ذکر این نکته ضروری است که به هیچ عنوان نباید در بررسی یک کراس اوور ، انتظار قابلیت های یک شاسی بلند بیابانی را داشته باشیم.

آغاز تور از شهر تورنتو کانادا

عملکرد بیابانی تسلا مدل ایکس

ویدیو زیر بسیار باور نکردنی است که توسط یک عکاس برای قهرمانی مسابقات جهانی ماجراجویی منتشر شده است. کار او این است که راننده ها را از 50 تیم از سراسر جهان دنبال کند. آنها از مسیرهای متفاوتی عبور می کنند، دوچرخه سواری در کوهستان، بوشوخواری، و قایقرانی از طریق حدود 500 مایل بیابان در وایومینگ. او فقط در پی آن است که عملکرد بیابانی تسلا مدل ایکس را دنبال کرده و توانایی های آن را به تصویر بکشد.

عملکرد بیابانی تسلا مدل ایکس

او پیش از این گفته بود که بسیاری از رقبا قادر به انجام این تور با خودرو خود نیستند و در گذشته نیز مشکلاتی گریبان اتومبیل ها را گرفت، زیرا گاهی اوقات 200 مایل فاصله بین ایستگاه های سوخت وجود دارد و برخی از مسیرهای پیاده روی مشمول مالیات می شود.

جهت پیشگیری از وقوع اتفاقات ناگهانی، این عکاس پیش از حرکت با خرید یک دسته شمع ها و آداپتورها (با ارزشی در حدود 200 پوند) مسیر تور را آغاز کرده تا در هر زمان و شرایطی بتواند در هر جایی از آنها استفاده کند.

عملکرد بیابانی تسلا مدل ایکس

او یک تسلا مدل X را در اختیار داشته و همچنین یک تریلر با وسایل شخصی خود را برای این سفر گشوده است و مدل X آن را به دنبال خود می کشد.

منبع : insideevs.com

حال وقت آن است در بخش زیر ویدئو بررسی قابلیت های آفرودی تسلا مدل X در شرایط واقعی و جاده ای را دیده و لذت ببرید.

 

مطالب مرتبط :

مدل استیشن تسلا مدل S در لندن رونمایی می شود