نتایج تست تصادف فورد اکسپلورر و جیپ گرند چروکی 2018

در این بخش به بررسی تست تصادف فورد اکسپلورر و جیپ گرند چروکی 2018 پرداخته و نتایج را بازگو خواهیم کرد.

بزرگتر بودن همیشه به معنای امنیت بیشتر نیست! تست های تصادف در طول سال ها به طور چشمگیری پیشرفت کرده اند و موسسه بیمه در ایمنی بزرگراه (IIHS) از سال 2012 سعی دارد تا همه خودروهای جدید در بازار (ایالات متحده) را آزمایش کند.

تست تصادف فورد اکسپلورر و جیپ گرند چروکی 2018

در حالی که خودروسازان برای تقویت پروژه ها در جهت رانندگی امن تر در آزمایش ها تلاش می کنند، IIHS می خواهد ببیند که سرنشینان چگونه محافظت می شوند و در سال گذشته، تست تصادف از اطراف را برای سرنشینان معرفی کرد.

در مجموعه آزمایشات اخیر که شاسی بلندهای میان سایز را شامل گردیده است، در بعضی از مدل های خاص، نقص های ایمنی وجود داشت، از جمله فورد اکسپلورر 2018 و همین طور جیپ گرند چروکی 2018 که هر دو به دلیل ضعف ایمنی برای سرنشینان، رتبه “ضعیف”را از موسسه IIHS به دست آوردند.

تست اکسپلورر 2018

اکسپلورر “رتبه ضعیف” را به دست آورد، زیرا در تست تصادف ساختار وسیله نقلیه بشدت آسیب دیده است و مقدار قابل توجهی از درصد آسیب ها به داخل کابین و البته 15 اینچ به ستون لولا پایین کاپوت و 13 اینچ به ستون و داشبورد لولای بالایی کاپوت، وارد شده است. حتی درب عقب، شش اینچ به سمت سرنشینان کشیده شده است.

اندازه گیری های ساختگی نشان داد که احتمال بوجود آمدن آسیب های جدی در ران پای راست و پای چپ در یک تصادف واقعی وجود دارد و طبق گفته IIHS، فورد قول داده که در اکسپلورر جدید نقص های آن را بهبود ببخشد.

تست تصادف فورد اکسپلورر و جیپ گرند چروکی 2018تست تصادف فورد اکسپلورر و جیپ گرند چروکی 2018

این آمار آسیب های وارده را با اطلاعات کیا سورنتو 2019 مقایسه کنید که نه تنها امتیاز “خوب” را به دست آورد – بالاترین رتبه موجود – بلکه بالاترین جایزه موسسه Top Safety Pick + را نیز دریافت کرد. حداکثر آسیب داخل کابین مدل 2019 برای Sorento تنها چهار اینچ در سمت راست در قسمت مچ پا بوده است.

تست شاسی بلند جیپ

از طرفی دیگر جیپ گرند چروکی 2018 امتیاز “ضعیف” خود را با 10 اینچ آسیب در لولا درب پایین کسب کرد. با اینکه این مورد واقعا هشدار دهنده است، اما چیزی که بیشتر موجب شوکه شدن IIHS شد، برخورد سر مانکن با داشبورد بود، با وجود اینکه ایربگ هم وجود داشته است.

با این حال، به دلیل آن که کیسه هوا پرده جانبی عمل نکرده است و درب باز شده سر سرنشین ساختگی به خارج پرت شده و مجدد با شدت به داشبورد خودرو برخورد کرده است. اندازه گیری ها از مانکن ساختگی نشان دهنده آسیب های جدی پا و سر می باشند.

تست تصادف فورد اکسپلورر و جیپ گرند چروکی 2018

GMC آکادیا 2018 و فولکس واگن اطلس نیز امتیازات “خوب” را به دست آوردند. Acadia فقط دو اینچ آسیب را در سمت راست خودرو و قسمت مچ پا داشت ؛ با این حال، سر مانکن به سمت راست پرتاب شد و با کیسه هوا برخورد کرد. تویوتا هایلندر 2018، نیسان Pathfinder و هوندا پایلوت ژاپنی همه رتبه های قابل قبولی را دریافت کردند.

با مشاهده نتایج تست تصادف فورد اکسپلورر و جیپ گرند چروکی 2018 به همان نکته ابتدای مطلب بر می خوریم “بزرگتر بودن همیشه به معنای امنیت بیشتر نیست!”.

Motor1.com

در بخش زیر ویدئوهای تست تصادف شاسی بلندهای فوق را مشاهده نمایید

مطالب مرتبط :

تست تصادف هاوال H2 محصول بهمن موتور