فولکس واگن ID R برقی به دنبال ثبت رکوردی جدید

فولکس واگن ID R برقی به دنبال ثبت رکوردی جدید در صعود به تپه

فولکس واگن تمایل زیادی به فتح تپه دارد و درست مثل چند هفته گذشته در تلاش است تا با نسخه الکتریکی I.D. R، یک رکورد جدید را ثبت کند. این بار تپه ای که قصد به فتح آن را دارد در مقایسه با رکوردهای قبلی، کمی کمتر جاه طلبانه است، چرا که فقط 1 مایل در مقایسه با مسیر 12.4 مایلی قبلی، بیشتر است- اما هنوز هم یکی از معروف ترین تپه ها برای صعود در جهان است.

فولکس واگن ID R برقی به دنبال ثبت رکوردی جدید در صعود به تپه

ما در مورد جشنواره سرعت گودوود صحبت می کنیم که در این هفته شروع می شود. بله، فولکس واگن با نسخه I.D. R خود به دنبال ثبت رکوردی جدید برای این خودرو الکتریکی است. زمان فعلی که ثبت شده حدود 47.34 ثانیه است که در سال 2013 توسط Jonny Cocker با یک ماشین الکتریکی مبتنی بر LMP به نام Lola-Drayson B12 69 / EV انجام شده است. این خودرو چهار موتور الکتریکی داشت که بیش از 850 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می داد و با استفاده از انواع اجزای فعال آیرودینامیکی به زمین متصل شده بود (کنایه از سرعت زیاد) تا بهترین رکورد گودوود را به ارمغان بیاورد.

فولکس واگن ID R برقی به دنبال ثبت رکوردی جدید در صعود به تپه

در برابر آن، I.D. R با استفاده از یک موتور دوگانه برای تولید 680 اسب بخار ترکیب شده است، اما با وزن حدود 1.100 کیلوگرم (2425 پوند)، این ماشین مسابقه فولکس واگن می تواند طی حرکتی برق آسا به سرعت 100 کیلومتر در ساعت (62 مایل در ساعت) فقط در 2.2 ثانیه برسد.

فولکس واگن ID R برقی به دنبال ثبت رکوردی جدید در صعود به تپه

این خودرو سریعتر از یک ماشین مسابقه F1 است و قابل به یادآوری نیست که چند دهم ثانیه هم از رکورد Lola جلوتر است. اما برای مبارزه در Goodwood مواردی بیشتر از شتاب شدید نیاز است؛ حال جالب خواهد بود تا بینیم که آیا I.D. R با پکیج آیرو که برای طی کردن ارتفاعات بالا با سرعت بیشتر در Pikes Peak ساخته شده است، میتواند با پکیج آیرو فعال Lola-Drayson مطابقت پیدا کند یا نه!

فولکس واگن ID R برقی به دنبال ثبت رکوردی جدید در صعود به تپه

جالب اینجاست که، VW در نشست خبری خبری گودوود در مورد دستیابی به رکوردهای جدید برای صعود تپه ها، اشاره خاصی نمی کند. با این حال، این شرکت بسیار زیرکانه به جزئیات رکوردی که در 41.6 ثانیه و توسط Nick Heidfeld راننده سابق فرمول 1 در پشت ماشین مک لارن- F1 در سال 1999 ثبتش کرده بود، اشاره کرد. آیا می توان از این حرف VW اینگونه برداشت کرد که این کمپانی آلمانی تمام رکوردهای قبلی را بررسی کرده و برنامه خاصی برای آینده دارد؟

ما این هفته در جشنواره Goodwood شرکت خواهیم کرد و ثبت رکوردهای جدید، به شما اطلاع خواهیم داد.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

مسابقه شتاب فولکس واگن گلف و بی ام و M5

نسخه هفت سرنشین فولکس واگن تیگوان عرضه شد