قدرت مرسدس بنز A45 جدید به بیش از 400 اسب بخار می رسد

نسل جدید مدسدس A کلاس در ماه فوریه در آمستردام هلند رونمایی عمومی شد. این نسل تغییرات عظیمی را در بخش طراحی و فنی تجربه کرده و به زودی عرضه آن به بازار آغاز می شود. در محافل خودرویی خبری منتشر شده که قدرت مرسدس بنز A45 جدید را پیش بینی می کند.

قدرت مرسدس بنز A45 جدید

همانطور که علاقه مندان به خودروهای پریمیوم می دانند پس از رونمایی از نسخه عادی هر مدل، نسخه پرفورمنس یا عملکردی آن نیز معرفی خواهد شد. در همین راستا کمپانی آلمانی مرسدس خود را برای معرفی نسخه پرفورمنس نسل جدید کلاس A آماده می کند.

مدیر بخش AMG کمپانی بنز، آقای توبیاس مورث تایید کرده است که A45 بعدی قدرتی بیش از 400 اسب بخار از موتور به روز شده 2.0 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر کنونی خواهد داشت.

قدرت مرسدس بنز A45 جدیدقدرت مرسدس بنز A45 جدید

این امر بدون کمک هیچ نوعی از برقی سازی میسر می شود که در این صورت این موتور بالاترین قدرت در هر لیتر در بین موتورهای تولیدی را خواهد داشت که حتی بیش تر از 197 اسب بخار در هر لیتر مک لارن Senna است.

اما مورث اظهار داشت قبل از عرضه A45، مدل A35 به عنوان مدلی ضعیف تر و معمولی تر از آن معرفی خواهد شد.

قدرت مرسدس بنز A45 جدیدقدرت مرسدس بنز A45 جدید

شتاب و عملکرد A45 جدید

A45 علاوه بر افزایش قدرت از 20 پوند فوت (27 نیوتن متر) گشتاور بیش تر نیز بهره خواهد برد. این امر کمک می کند تا شتاب صفر تا صد این خودرو به حدود 4 ثانیه برسد. مرسدس AMG به منظور کنترل گشتاور بیش تر این خودرو، گیربکس و سیستم چهار چرخ فعال آن را نیز ارتقا خواهد داد. گمان می رود این خودرو به گیربکس دو کلاجه 9 سرعته نیز مجهز شود.

قدرت مرسدس بنز A45 جدید

گمان می رود کلاس A جدید به عنوان یک سدان در آمریکای شمالی عرضه شود و اگر قدرت مرسدس بنز A45 جدید به بیش از 400 اسب بخار برسد، رقبای هموطن آن یعنی آئودی و بی ام و رقیبی جدی در کلاس سدان های کامپکت خواهند داشت.

منبع : Khabarkhodro.com

مطالب مرتبط :

هایپرکار مرسدس بنز، در فکر تسخیر نوربرگ رینگ