آشنایی بیشتر با لامبورگینی LB48H کانسپت

در این بخش قصد داریم به لامبورگینی LB48H کانسپت ، جدیدترین شاهکار این سوپر اسپرت ساز ایتالیایی بپردازیم. با ماه همراه باشید.

لامبورگینی LB48H کانسپت

هم اکنون که طراحی Aventador Superveloce Jota craze به پایان رسیده ، کم کم توجه ما به نسخه جدید لامبورگینی جلب  شده است. در طی این چند مدت اخیر شایعات زیادی در مورد این سوپر اسپرت هیبریدی در وب سایت های اینترنتی پخش شده بود و به نظر می رسد که بسیاری از این شایعات هم درست هستند. این شایعات از یک پست اینستاگرامی آغاز شد که در ماه ژوئن توسط فردی که دارای امتیاز حضور در رویداد خصوصی اوایل سال جاری است منتشر گردید.

لامبورگینی LB48H کانسپت

انتظار می رود که این خودرو به عنوان یک نمونه ی اولیه از خودروی جایگزین آونتادور به نمایش گذاشته شود. مدل مورد نظر که در حال حاضر به عنوان “LB48H” شناخته می شود در تاریخ به عنوان نخستین خودروی تولیدی لامبورگینی شناخته خواهد شد که از توان هیبریدی بهره می برد. Asterion که در نمایشگاه پاریس 2014 رونمایی گردید هم دارای یک پیشرانه هیبریدی بود (با 910 اسب بخار) ، اما این خودرو صرفا در حد یک خودروی مفهومی باقی ماند.

لامبورگینی LB48H کانسپتلامبورگینی LB48H کانسپت

در حالی که لامبورگینی الکتریکی شده و فوق العاده منحصر به فرد، قادر به مطابقت با توان آستریون نیست، اعتقاد بر این است که خودرویی که در بالا در موردش بحث کردیم، با توان ترکیبی 838 اسب بخار می تواند با این خودروی افسانه ای مقابله نماید. یک موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی توانی برابر با 789 اسب بخار را تولید می کند و 49 اسب بخار باقیمانده نیز توسط موتور الکتریکی تامین می شود.

لامبورگینی LB48H کانسپت

از لحاظ طراحی، این ابر خودروی جدید قرار است پس از مدل مفهومی Terzo Millennio چشمگیرترین خودروی لامبورگینی باشد و اگر شایعات درست باشند تنها 63 خودرو از این نمونه قرار است تولید شود. اما سوالی که پیش می آید این است که چرا دقیقا 63 نمونه ؟ پاسخ این است که مانند نسخه اخیر آونتادور SVJ 63 ، این امر به سال تاسیس لامبورگینی یعنی سال 1963 میلادی باز می گردد.

لامبورگینی LB48H کانسپت

در این رویداد خصوصی که در ایتالیا برگزار خواهد شد ، 200 مشتری بالقوه حضور به هم خواهند رساند، بنابراین، قطعا رقابت سختی برای خرید این 63 خودرو به وجود خواهد امد، گرچه قیمت این خودرو بدون احتساب مالیات 2.5 میلیون دلار است که رقم هنگفتی می باشد. مدل جدید لامبورگینی پیش از پایان سال جاری تولید شده و در نیمه دوم سال 2019 عرضه خواهد شد.

لامبورگینی LB48H کانسپتلامبورگینی LB48H کانسپت

در همین حال، نخستین مدلی که قرار است قبل از لامبورگینی LB48H کانسپت تولید شود، به احتمال زیاد آونتادور SVJ رودستر خواهد بود چرا که هفته گذشته هیئت مدیره کمپانی به شروع تولید آن اشاره نمود.

منبع : Motor1.com مترجم: سهیلا دوست پژوه

تصاویر مرتبط:

مطالب مرتبط :

آونتادور SVJ سوپر خودرویی دیگر از لامبورگینی

این لامبورگینی Urus نظر همه را به خود جلب میکند

دوئل جذاب بنز AMG GT R و لامبورگینی هوراکان

طراحی آینده لامبورگینی در کانسپت Pura SV

آمادگی لامبورگینی جهت ثبت یک رکورد جدید