کسب مجوز بی ام و برای آزمایش خودروهای خودران در چین

کسب مجوز بی ام و برای آزمایش خودروهای خودران در چین یکی از جدیدترین دستاوردهای این شرکت آلمانی در زمینه رانندگی خودکار است.

کمپانی BMW اولین خودروساز جهان است که گواهینامه آزمایشی رانندگی Autonomous Connected شانگهای را در اختیار دارد و اجازه دارد تا خودروهای “خودران” را در جاده های چینی براند. اگر چه این تکنولوژی مستقل از استاندارد سطح 3 است و تحت شرایط نظارت دولتی بر روی محدوده بزرگراه چنگدو در سال 2016 آزمایش شده است و مجوزی برای باز شدن دریچه تست های پیشرفته تر به شمار می آید.

کسب مجوز بی ام و برای آزمایش خودروهای خودران در چین - خودرو ویترین

طبق این مجوز جدید، این شرکت قادر خواهد بود از حدود 5.6 کیلومتر از منطقه تست در شانگهای برای آزمایش سطح رانندگی خودکار سطح 4 استفاده کند، اگر چه انتظار می رود که این منطقه تست به سرعت گسترش یابد. آزمایش با دو سری 7 آغاز خواهد شد، هرچند انتظار می رود که این برنامه تا ماه دسامبر به 7 خودرو افزایش یابد.

کسب مجوز بی ام و برای آزمایش خودروهای خودران در چین - خودرو ویترین

طبق گفته BMW این برنامه رانندگی خودکار تا چندین میلیون گیگابایت دیتا گسترش خواهد یافت – به عبارت دیگر، تعداد زیادی از داده ها را جمع و توانایی رانندگی خود را بالا می برد.

حضور فعال تیم BMW در شانگهای

تیم “محلی” در شانگهای از 60 کارشناس خبره “رانندگی خودکار” تشکیل خواهد شد. این شرکت یک رویکرد “ایمنی برای اولین بار” را می خواهد توسعه دهد و می گوید که آزمایش 30،000 کیلومتر در جاده های عمومی و بیش از 200،000 کیلومتر در شبیه سازی کامپیوتر را پوشش داده است.

کسب مجوز بی ام و برای آزمایش خودروهای خودران در چین - خودرو ویترین

دکتر مارتین ساوتتر، معاون ارشد مرکز تحقیق و توسعه بی ام و در چین در خصوص این موفقیت بزرگ گفت :”اکنون یک افتخار بزرگ برای اولین بار در مورد تولید کننده وسایل نقلیه بین المللی برای کسب گواهینامه مستقل (هدایت خودرو بدون راننده) در چین است که با بالاترین استانداردهای ایمنی، همراه است و هدف ما دقیقا توسعه محلی رانندگی مستقل است و تلاش خواهیم کرد تا این سیستم حمل و نقل ایمن تر و کارآمدتر و راحت تر گردد.”

منبع : Caradvice.com.au

در پایان با سیستم رانندگی خودکار بی ام و i8 آشنا شوید

مطالب مرتبط :

تست بی ام و سری 7 جدید در پیست نوربرگ رینگ