مرسدس بنز G550 برابوس ، شاسی بلندی ماجراجو !

شرکت آلمانی Brabus نسل قبلی G-Class را می گیرد و نسخه قوی تر آن را عرضه می کند. مرسدس بنز G-Class جدید ارتقاء یافته اینجا است! و حتی بهتر از نسل  قبلی خود به شرایط جاده ای واکنش نشان میدهد. اما اگر شما به دنبال یک off-roader با یک بدنه محکم هستید ما مرسدس بنز G550 برابوس را به عنوان یک پکیج پیشنهادی, معرفی میکنیم .در اینجا طراحی برابوس دارای مزیت  4×4² است که از نسل قبلی G550 4×4² به عنوان نقطه عطف خود استفاده می کند.

مرسدس بنز G550 برابوس ؛ شاسی بلند ماجراجو و خاص آماده کوهنوردی

G550 4×4² به نظر می رسد به اندازه کافی برای شروع آماده و مجهز است، اما Brabus با اضافه کردن آپشن های زیادی از قبیل مقدار زیادی از فیبر کربن در ماشین آن را به یک هیولا تبدیل می کند.

این شرکت با استفاده از مواد سبک وزن از جمله snorkels دوقلو) قطعه ای لوله ای شکل از کنار درب پوش محفظه موتور گذشته و تا بالای ستون های جلو خودرو ادامه دارد و حکم لوله تنفسی یک غواص را برای یک شاسی بلند دارد), هواکشی که برروی کاپوت نصب شده است، چرخ زاپاس و بدنه ی ماشین را بسیار خوش تراش کرده است. قدرت تولیدی این ماشین به قدری است که می تواند از پستی و بلندی بدون هیچ مشکلی بالا برود.

مرسدس بنز G550 برابوس ؛ شاسی بلند ماجراجو و خاص آماده کوهنوردیمرسدس بنز G550 برابوس ؛ شاسی بلند ماجراجو و خاص آماده کوهنوردی

و از مزیت های استفاده ماشین در شب : LED های خطی در بالای سقف و دو پروژکتور در پشت ماشین بر روی سقف طراحی شده اند.

و با وجود باربندی که برروی ماشین نصب شده است فضای زیادی ایجاد کرده تا بتوانیم وسایل خود را برروی آن بگذاریم. و اگر به ناچار در جایی گرفتار شدید ، در جلوی ماشین یک winch (دستگاهی برای بکسل کردن ماشین) وجود دارد که میتوانید SUV خود را از جایی که گیر کرده است خارج کنید.

قوای محرکه و عملکرد فنی

در زیر کاپوت مرسدس بنز G550 برابوس ماجراجو، یک پیشرانه 4.0 لیتری V8 تویین توربو مرسدس بنز گنجانده شده که میتواند حداکثر 542 اسب بخار و 800 نیوتن متر تولید کند و با وجود سیستم تعلیق پیشرفته و گیربکس هفت سرعته اتوماتیک تمام قدرت تولیدی را به چهار چرخ ماشین همزمان منتقل میکند و زمانی که این SUV غول آسا نیاز دارد تا به 100 کیلومتر در ساعت برسد تنها 6.7 ثانیه می باشد!

مرسدس بنز G550 برابوس ؛ شاسی بلند ماجراجو و خاص آماده کوهنوردی

سرنشینان خودرو به هنگام استفاده از این خودرو در کوهنوردی از کیفیت چرم بالای آن لذت می برند. علاوه بر این، یک پانل کنترل در کنسول مرکزی ماشین وجود دارد که اجازه می دهد تا سیستم تعلیق ماشین را در شرایط مختلف جاده ای تنظیم کند.

مرسدس بنز G550 برابوس در خیابان های آلمان 540 هزار یورو فروخته می شود (644،860 دلار) که مطمئنا قیمتش کمی بیشتر از نسخه استاندارد خود است. کمپانی مرسدس  بنز هنوز قیمت جدید G-Class را در ایالات متحده اعلام نکرده است، اما هنوز نسل قبلی G550 4×4² 225،000 دلار در ایالات متحده فروخته می شود.

مرسدس بنز G550 برابوس ؛ شاسی بلند ماجراجو و خاص آماده کوهنوردیمرسدس بنز G550 برابوس ؛ شاسی بلند ماجراجو و خاص آماده کوهنوردی

G-Class جدید اولین بار با نام 2019 G550 در ایالات متحده وارد خواهد شد و نسخه ای که در بازار ایالات متحده فروخته خواهد شد دارای یک پیشرانه  4.0 لیتری بای توربو V8 با حداکثر قدرت 416 اسب بخار  و 610 نیوتن متر و یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک جدید خواهد بود.

بعدها، افرادی که به دنبال ارتقا این SUV بلند قامت هستند می توانند G63 را با همان موتور اما توان تولیدی 577 اسب بخار و 850 نیوتن متر تهیه کنند.

منبع : Motor1.com

ترجمه : امیرمحمد زحمتکش

در ویدئو زیر با این هیولای برابوس بیشتر آشنا شوید

 

مطالب مرتبط :

مزسدس بنز CLS خاص با تیونینگ برابوس