معرفی مرسدس بنز GLE جدید

در حال حاضر مرسدس بنز GLE جدید که به عنوان مدل 2020 روانه بازار خواهد شد یک کراس ­اوور سه­ ردیف صندلی است.

مرسدس بنز GLE ممکن است یکی از بهترین محصولات فروخته شده در بخش کراس ­اوورهای لوکس متوسط باشد اما این امر به این معنی نیست که نمی ­توان در طراحی آن تجدید نظر کرد. خودروی کنونی از سال 2011 به بازار عرضه شده است و فقط در سال 2016 دچار تغییر نام و به روزرسانی کلی شده است. اگر مرسدس بخواهد لکسوس RX را به چالش بکشد به چیزی نیاز دارد که کمتر از مد افتاده باشد، چیزی شبیه GLE 2020.

مرسدس بنز GLE جدید

اگر به ظاهر و جوانب بیرونی خودرو نگاه کنیم، GLE جدید موارد غافلگیر کننده زیادی ندارد. این خودرو در واقع تکرار آخرین زبان طراحی مرسدس به نام خلوص احساسی است که تقریبا به طور کامل عاری از هر گونه گوشه­ های تیز و خطوط مستقیم است. این خودرو را نمی ­توان مجلل نامید اما خب مرسدس از عهده کار طراحی آن بر آمده است و در بدترین حالت می­ توان گفت که بی ­ضرر و خنثی بوده است.

مرسدس بنز GLE جدید

در مقایسه با نسخه فعلی، GLE 2020 هم رشد قابل توجهی داشته است. فاصله دو محور جلو و عقب آن حدود 1/3 اینچ بلندتر شده، تغییری که مرسدس مدعی است باعث شده جای پاها در پشت صندلی­ های جلو  7/2 اینچ افزایش یابد. مهمتر از همه آن­که GLE اکنون دارای یک فضای جدید برای ردیف سوم و اختیاری صندلی­ هاست که فضا را برای نشستن هفت نفر افزایش می­ دهد. مشابه سایر کراس ­اوورهای متوسط، در اینجا هم صندلی­ های عقب تنگ به نظر می­ آیند اما برای مسافران کوچکتر مناسب خواهند بود.

مرسدس بنز GLE جدید

در بررسی داخلی مشاهده می­شود که کنسول مرکزی پر دکمه GLE کنونی حذف شده و با آخرین مدل نمایشگرهای با دو صفحه نمایش خودروسازان آلمانی جایگزین شده است. اما با اینکه در نگاه اول همه چیز به شکل یک مرسدس بنز مدرن به نظر می­رسد، طراحان داخلی سعی کرده­اند با پیاده کردن ترفندهایی شکل اصلی کابین GLE را به شکل سابق حفظ کنند. بر اساس رانندگی که با نسخه آزمایشی GLE انجام دادیم می­توان این ادعای مرسدس را که نسخه جدید GLE به ویژه در ردیف دوم صندلی­ها بسیار راحت­تر از مدل قبلی است، تایید کرد.

مرسدس بنز GLE جدید

مرسدس بنز GLE جدید با دو موتور متفاوت در دسترس خواهد بود. خودروی GLE 350 دارای موتور توربو چهار سیلندر 2 لیتری است که قدرت 255 اسب بخار و گشتاوری در حد 273 پوند-فوت (370 نیوتن متر) تولید می­کند. با این حال، خودروی GLE 450 یک موتور توربو شارژ 3 لیتری inline-six را با یک سیستم هیبریدی 48 ولتی خوب برای قدرتی معادل 362 اسب بخار و گشتاوری در حد 369 پوند-فوت (500 نیوتن متر) جفت کرده است. صرف نظر از نوع GLE انتخابی، تعویض دنده به صورت اتوماتیک 9 سرعته انجام می­شود.

مانند کلاس S، شاسی بلند GLE جدید یک تعلیق فعال جاده ­ای انتخابی ارائه می­دهد. اما بر خلاف کلاس S، سیستم تعلیق GLE روی یک پلتفرم 48 ولتی ساخته شده که می­تواند هر چرخ خودرو را به صورت مستقل از دیگر چرخ­ها کنترل کند. این سیستم نه تنها می­تواند به صورت دقیق دمپینگ را در هر چهار گوشه مدیریت کند بلکه همچنین از یک سیستم هیدرولیک استفاده می­کند تا بنا به شرایط جاده هر یک از چرخ­ها (یک چرخ بخصوص) را بالا برده یا پایین آورد. این بدان معناست که این سیستم چرخش بدنه را کاهش داده، کیفیت سواری را بهبود بخشیده و راحتی مسافران را به حداکثر می­رساند.

مرسدس بنز GLE جدید همچنین می­تواند با یک سیستم تمام چرخ متحرک (AWD) کاملا متغیر کار کند که از یک جعبه دنده با یک کلاچ چند منظوره برای تقسیم گشتاور بین محورهای جلو و عقب (در صورت نیاز) بهره می­برد. این بدان معنی است که این خودرو می­تواند تمام قدرت را به چرخ­های جلو، به چرخ­های عقب و هر چیزی که در آن میان است منتقل کند. وقتی این سیستم با تعلیق هیدرولیک ترکیب شود، سیستم تمام چرخ متحرک GLE مورد نظر، قابلیت ­های آفرودی موثری را ارائه می­دهد که برای خودرویی با این ابعاد استثنائی است.

مرسدس بنز GLE جدید

مرسدس در مورد سیستم های کمک راننده یا تکنولوژی ایمنی هم کم ­کاری نکرده است. از ترمز اضطراری اتوماتیک تا سیستم lane keep assist (این سیستم به رانندگی در بین خطوط کمک کرده و از تغییر مسیرهای ناخواسته و نامطمئن جلوگیری می­کند)، GLE با آخرین و جدیدترین ویژگی­ها ظاهر می­شود. این خودرو شامل کنترل کروز انطباقی بهبود یافته است که می­تواند کم شدن سرعت را به صورت پیشرفته پیش­ بینی کرده و سرعت خودرو را به صورت اتوماتیک کاهش دهد. این سیستم همچنین می­تواند سرعت رانندگی را برای گذر از یک پیچ در جاده تنظیم کرده و بیشتر اتفاقات رانندگی را در شرایط بغرنج ترافیکی مدیریت ­کند. این سیستم حتی در توقف ­ها و حرکت­های متوالی در ترافیک هم فعال باقی می­ ماند (در صورتی که توقف­ها بیشتر از یک دقیقه نشوند).

مرسدس بنز GLE جدید

در حال حاضر، مرسدس هنوز نه اطلاعات مربوط به قیمت را منتشر کرده است و نه اعلام کرده است که GLE در سال آینده دقیقا چه زمانی در ایالات متحده به فروش می ­رسد. امیدواریم زمانی که مرسدس بنز GLE جدید در ماه آینده در نمایشگاه خودرو پاریس رونمایی می­ شود اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آوریم.

منبع : Motortrend.com

از طریق ویدئو زیر با شاسی بلند جدید مرسدس بنز بیشتر آشنا شوید

تصاویر مرتبط:

مطالب مرتبط :

اولین خودرو برقی مرسدس بنز رسما معرفی شد

چراغ های مرسدس بنز با شما حرف می زند!

باز هم تیزری دیگر از هایپر کار برقی مرسدس بنز