مرسدس بنز X کلاس برابوس ؛ جدیدترین شاهکار برابوس

مرسدس بنز X کلاس برابوس یکی دیگر از شاهکارهای این تیونر آلمانی است. Brabus این بار سحر و جادو همیشگی خود را در طراحی پیکاپ مرسدس انجام می دهد.

ما می دانیم که شما این اطلاعات را دارید، اما اجازه دهید این را از ابتدا روشن کنیم – مرسدس بنز X-Class اساسا یک نیسان Navara در پوششی به روزتر است که دارای برخی آپشن های اضافی است و از ماه مارس امسال، نسخه قوی تر آن که شامل یک پیشرانه V6 با یک موتور دیزل قدرتمند است عرضه می گردد.

مرسدس بنز X کلاس برابوس ؛ پیکاپ تقویت شده آلمانی

در حالی که این ممکن است برای برخی از مشتریان که به فکر خرید کامیون هستند کافی نباشد اما این چیزی از برتری برادر اصلی خود کم نمی کند، آرم ستاره سه پره (اشاره به آرم مرسدس بنز) در جلو پنجره ماشین به اندازه کافی برای جلب توجه Brabus (بزرگترین کمپانی تیونر خودرو مستقل در جهان) کافی است.

بدنه و کابین زیر تیغ جراحی برابوس

Brabus کیت بدنه بیرونی و فضای داخلی X-Class را کاملا توسعه داده است، که این تغییر دسخوش یک مدل sport شده است و همچنین مشخصات فنی این ماشین هم ارتقاء یافته که در ادامه به آن میپردازیم.

همچنین از آپشن های افزوده شده می توان به:چراغ های (Day Light) جدید LED که در سپر جلو تعبیه شده و یک LED خطی که با دوازده دیود مجهز شده که بر روی سقف قرار دارد، که در حالت فعال پرتاب نور بسیار بالایی دارد توجه کرد. در طراحی بدنه شاهد یک بدنه جدید عضلانی هستیم که نظر هر فردی را کاملا به سمت خود جلب می کند، در حالی که در عقب نمایی برجسته و زیبا داریم که با رکاب های کرومی مزین شده است.

مرسدس بنز X کلاس برابوس ؛ پیکاپ تقویت شده آلمانیمرسدس بنز X کلاس برابوس ؛ پیکاپ تقویت شده آلمانی

و علاوه بر آن مرسدس بنز X کلاس برابوس از چرخ های 20 اینچی دو رنگ 7 پره دو قلو استفاده کرده که مجموعه ای خاص را ایجاد می کند.

فضای داخلی نیز توسط تیونر Brabus بازسازی شده است و با توجه به نمای داخلی ماشین شاهد تغییرات جزئی از جمله شیشه های ضد ضربه و ضد خش و پدال و زیر پایی آلومینیومی و اسپرت هستیم.

مرسدس بنز X کلاس برابوس ؛ پیکاپ تقویت شده آلمانی

و مهمتر از همه، مشتریان قادر به انتخاب طرح رنگ لوازم داخلی خودرو هستند (به نوعی،سفارشی کردن خودرو).

تقویت پیشرانه پیکاپ مرسدس

با بررسی مشخصات فنی کلاس X ، پی می بریم مهندسین و کارشناسان کمپانی مرسدس بنز از یک پیشرانه 2.3 لیتری دیزلی در زیر کاپوت این پیکاپ استفاده کرده اند (این نسخه X 250d است که با نسخه شش سیلندر جدید متغیر است) که می تواند حداکثر 211 اسب بخار (155 کیلو وات) قدرت و 376 پوند فوت (510 نیوتن متر) گشتاور که در دور موتور های بین 1500 و 2500 دور در دقیقه در دسترس است تولید کند.

مرسدس بنز X کلاس برابوس ؛ پیکاپ تقویت شده آلمانیمرسدس بنز X کلاس برابوس ؛ پیکاپ تقویت شده آلمانی

البته در نسخه Brabus این پیکاپ لوکس 21 اسب بخار (15 کیلو وات) و 42 پوند فوت (60 نیوتن متر گشتاور) بیشتر از نسخه اصلی تولید می کند و با توجه به این مشخصات این وانت از حالت سکون برای رسیدن به سرعت 62 مایل در ساعت (96کیلومتر در ساعت) 11.5 ثانیه زمان نیاز دارد.

Brabus توضیح می دهد که در حال حاضر در حال ارتقاء عملکرد فنی برای مدل قدرتمندتر X 350d نیز هست.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

تیونینگ فاب دیزاین بر روی مرسدس بنز SLR